Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. September 2011, 10:06 PM   #4
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

İbrahim 37
"Ey Rabbimiz! Ey sahibimiz! Namazı dosdoğru kılmaları için ben, neslimden bir kısmını senin Beyt-i Harem'inin (Kabe'nin) yanında, ziraat yapılmayan bir vadiye yerleştirdim. Artık sen de insanlardan bir kısmının gönüllerini onlara meyledici kıl ve meyvelerden bunlara rızık ver! Umulur ki bu nimetlere şükrederler."

Şimdi bu ayetteki namazı nasıl çevirmişler doğru mu?

Doğruysa acaba ekilmeyen araziye neden namaz kılmaya evlat yollanıyor.
Hadi ekilmedi o arazi namaz kılarken ekinler kendinden mi büyüyor da sonradan insanlar meyvelerinden yiyor.
Bu ayete göre ekinlik yanında namaz kılmamak caiz midir

İşte gören gözlere namazın ne olduğunu anlatan ayet olarak bu da yeterli aslında. Salat yani ekilmeyen arazide ziraat faliyetleri yapmak bugünkü Tarım Bakanlığının görevini yerine getirmektir..

Ama ne korkunç ki güya din yaşıyoruz, bu ayeti anlamadan yaşadığımız için bakın bütçe payları nasıl dağıtılıyor.

2011 yılı Bütçesi Ödenek Teklif Tavanları
Diyanet İşleri Başkanlığı 3.178.992.500
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü 338.874.000
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 479.989.000

v.s. geri kalan bütçeleri BURADAN inceleyebilirsiniz...

böyle vahim bir durumdayız işte. Oysa tarım, sanayi ve ticaret insanı kötülüklerden alıkoyar. Geçim kaynağını Helal yolla temin edemeyip ihtiyaç içerisine düşün HARAM yolları deneyecektir. Salat insanı hem zihni imar/eğitim yoluyla hemde malli imar/Sosyal hizmet kamu kurumları vasıtasıyla kötülüklerden alıkoyar.

Oysa bu gerçeği gizleyip cincilik tarzı mandırake tarzı dua okuyup problemleri çözmesi için mandirekenin cinini tavsiye eden diyanet nasıl bu kadar yüksek pay alıyor. Hemde yapılan bağış ve yardımlar da cabası.

Şunu açıkca söylüyorum; Allahın asıl emrettiği eğitim ve sanayinin her alanları dışındaki yerlere yardım yapanların yardımları (özellikle cami, tekke ve din adamlarına yapılanlar) günah ve musibet olarak geri dönecektir. Milyon dolarlık ŞEYHLER infak ayetini "affetmek" şeklinde çevirirken sakın bu din tacirlerinin tuzağına düşmesin kimse.

İşte din böyle katledildi. Yahudi insanlarının tahrif edip dine yalan yanlış somaları ve ayetlerin manalarını değiştirmeyle.

İbrahim 37
"Ey Rabbimiz! Ey sahibimiz! Salatı (Kamu sorunlarının çözümüne yönelik zihni ve mali imar kurumları ve çalışmalarını) doğrultmaları ve dimdik ayakta tutmaları için ben, neslimden bir kısmını senin Beyt-i Harem'inin (Kabe'nin) yanında, ziraat yapılmayan bir vadiye yerleştirdim. Artık sen de insanlardan bir kısmının gönüllerini onlara meyledici kıl ve meyvelerden bunlara rızık ver! Umulur ki bu nimetlere şükrederler."

Konu hiiic tarafından (12. September 2011 Saat 01:38 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
ahmet karapınar (12. September 2011), dost1 (11. September 2011), Miralay (19. September 2011), yeşil (11. December 2011)