Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. May 2013, 06:17 PM   #9
SEDD-İ ZERÂYİ'
Katılımcı Üye

Tesekkür: 0
11 Mesajina 12 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
SEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud of

merdem arkadaş bırak benim alyuvarımı akyuvarımı mitokondrimi kim neye göre şerbet veriyorsa versin.ne demek istiyorsun yani senin gibi düşünmüyorum diye burda yazmayayım öylemi.site yönetimi rahatsız oluyorsa üyeliğimi sonlandırır olur biter.bu ana kadar ben yine yazacağım sanırım. yada ne bileyim yazmam

bakalım sen neler yazmışsın...

demişsin ki
Askeriyede devamli hizmette degilsen sana ne ne yaptiklarindan.
bak öncelikle bu yazdığın daha önce diyanet için yazdığınla çelişiyor.aynı şeyi başka biri sana diyanet içinde söyleyebilir.
ikincisi yok öyle sanane banane bir kere ben o orduda görev yaptım.hemde maaşla değil.Askerliğini yapmadın sanırım. yoksa ne demek istediğimi anlardın. yukarıda yazdıklarımda bir tane yanlış oduğunu söyleyen olursa yüzlerce delil koyarım önüne.
kaldıki bak kafanız hep farklı şeylere takılıyor derken doğru söylüyorum.diyanete takılıp kalıyorsunuz yada hedefinizi din üstünden belirliyorsunuz.
mesela şunu deseydin sana katılırdım.Devlet her kurumunu iyi denetlemeli ,bütçeyi yaparken önceliği kalkınmaya,eğitimime, yada savunmaya vermeli.sosyal konularda daha üretken olmalı falan.
diyemezsiniz çünkü konunuz bu değil.derdiniz din iman cami yada namaz.işiniz gücünüz milletin ibadetiyle alay etmek yada hakir görmek.
diyorsun ki
namazdan ne anlıyorsunuz
evladına yada annene sarılırken ne anlıyorsun.yada en sevdiğin yemeği yerken.yada bir kediye süt verirken.bunların açıklamasını yap bende sana namaz kılarken ne anladığımı ne hissettiğimi anlatayım.

yine diyorsun ki
Yaaaa Muhammed, sefaaaat Muhammed yolundan giderek günde 5 vakit namaz yilda 30 gün oruc zaman müsait oldukca hayranlarin suudilerin ziyaretlerde bulunmak istiyorsan buyur.
bize şefaat edecek alemlerin rabbidir.muhammed yolundan gidiyormuyum?tabiki evet çünkü onun yolu kuran yoludur.zahmet edip kuranı okursan anlarsın.hacc da kimse suudilere ziyarete gitmiyor.materyalist kafalardan zaten bunları anlamasını istemek akıntıya karşı kürek çekmekle aynı şey.ayrıca hem sosyalistim dersiniz hemde araplara karşı ırkçı olursunuz.enteresan.

yine diyorsun ki
Birileri herhalde dini tekeline almis olmali ve ruhbanliga sarilmis olmali ki hiç kimsenin başkasının yaşamına müdahale etme hakkı yoktur yasamiza müdahale ederek zor/farz kosarak bir seyleri yutturmuslar

senin yaşamına kim müdahale ediyor arkadaş.sen krem peynire tapacam dedin de biz yok tapma mı dedik.dünyada bir buçuk milyar insan Allah ın dinini yanlış biliyor bir sen doğruyu buldun dimi.

bu ülke de insanların dinine müdahale edildiği kadar hiç bir şeye müdahale edilmemiştir.dediğim gibi saymakla bitmez.Aç biraz yakın tarih oku.bir insan ben buna inanıyorum benim dinim bana bunu emrediyor diye baş örtüsü takıyor.bak istersen ben buna inanmıyorum diyebilirsin.benim dinim bana böyle bir şey emretmiyor diyebilirsin.ama bu sana onu üniversitede okul birincisi olarak mezun olduğu sırada mezuniyet töreninde sahneden aşağı itip yerine ikinciyi geçirmeni gerektirmez.
benim annem askerdeki yemin töreninimi başında baş örtüsü olduğu için dışarıdan tel örgülerin arasından seyretti.baş örtülünün yada dindarın vergisini al,çocuğu askerde gitsin şehit olsun.ama o vergilerle yaptırdığın binaya kamusal alan diye milleti sokma.cuma namazına giden lise öğrencilerini gizli kameraya al herkese ifşa et sonrada laiklik elden gidiyor diye yırtın..bilmem ne derneğinin üç beş tane yaşlı kokonasının camiden ezan sesi gelirken neler söylediklerini unutmadı bu millet.
bana o yüzden baskıdan falan bahsetme

kuman arkadaş ne mutlu sana demek araya senin gibi halktan insanlarıda serpiştiriyorlar.ama mesele o değil ki .mesele devletin insanların ibadet için kestiği kurbanın derisini zorla bir kurum için toplatması.bak aşağıdaki yazıyı lütfen oku.
yazı vikipedi den alıntıdır.

Türk Hava Kurumu, Türkiye’de havacılık sanayisini kurmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak için 16 Şubat 1925’te Atatürk’ün emri ile kurulmuş bir dernektir. Atatürk'ün işareti ile kurulduğunda Cevat Abbas Gürer kurucu ve başkan idi ve dernek Türk Tayyare Cemiyeti adını taşımaktaydı; 1935 yılında Türk Hava Kurumu (THK) adını aldı.

THK, Türkiye'nin "Havacılık Federasyonu" yetkisini taşır. 5 Ağustos 1925 tarihinden itibaren 'kamu yararına çalışan dernek' statüsündedir. Merkezi Ankara’dadır. Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu THK’nın manevi koruyucularındandır. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Kuvvet Komutanları, Ankara Valisi doğal üyeleri arasında bulunmaktadır.

Kurum, üye aidatları; kurban derisi, fitre, zekat toplama faaliyetleri; pul satışı; kurum işletmelerinin etkinlikleri, gibi kaynaklardan gelir elde eder.

ne kadar enterasan değil mi?

Konu SEDD-İ ZERÂYİ' tarafından (3. May 2013 Saat 06:22 PM ) değiştirilmiştir.
SEDD-İ ZERÂYİ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla