Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23. February 2010, 12:02 AM   #4
Apollonius
Katılımcı Üye

Tesekkür: 97
34 Mesajina 72 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Apollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud of

Selam;

Bu konuyu açma sebebimi detaylıca açıklayayım. Lütfen okuyunuz.

Bilirsiniz; Kimi özlü sözlerle ve o sözleri destekleyici görsellerle hazırlanmış slayt gösterileri vardır.

Örneğin aşağıdaki slayt gösterisi felsefeci Bertrand Russel için hazırlanmış. Lütfen izleyiniz (sıkılmayacaksınız):

Bertrand Russell Diyor ki

Bu şekilde slayt gösterileri sürekli emailime veya facebook hesabıma geliyor.

Düşündüm ki;
KURANDAN OLDUĞU İLK BAKIŞTA BELLİ OLMAYACAK, genele özlü söz gibi olan bazı ayetleri bunları destekleyici görsellerle birleştirerek güzel sunumlar hazırlanabilir. Sunumların YALNIZCA EN SONUNDA sunuda geçen sözlerin Kuran'dan alıntı olduğu söylenebilir.

Bu şekilde bir kaç dilde bir kaç değişik sunum hazırlayarak Kurandan haberi olmayan ama Kurana karşı önyargılı olduğu için hiç merak bile etmemiş insanların Kuranı merak etmelerini veya en azından bir kez olsun seçtiğimiz güzel ayetleri okumalarını sağlayabiliriz diye düşündüm.
Birbiri ile bağlantılı ayetler yeterince bulursak ek olarak kurgu/öykü şeklinde slaytlar bile hazırlanabilir.

Örneğin "Kuranda kişisel gelişim ayetleri" adı altında emaillerde dolaşan ayetler var:

Kuranda kişisel gelişim

Bu ayetler size ilgi çekici geliyor olabilir ama Kuran ile ilgilenmeyen birisi Kuran ile ilgili olduğunu anladığı anda yani başlığı gördüğü anda önyargısı nedeni ile içeriğine bile bakmadan okumaktan vazgeçebilir. Benim yapmak istediğim şey ise yargıyı önden alıp sona yerleştirmek. Bu arada da bir iki ayet okumuş olurlar ))

Lütfen bu konuya yardımı olabilecek ayetlerden yazınız. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Apollonius isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Apollonius Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Barış (4. March 2010), kamer (26. February 2010)