Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. May 2010, 02:54 AM   #3
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Evet ayetler gözümüzün önünde,

Allaha sığınırım tamamen Allaha sığınırım, benim kendi uydurmalarım olacak kitaptan değiller ama belki teşbih adına bi kaç tanıdık ayet şöyle gözümüzün önünde gelişti;

-O gemiyi yaratıcı batıramaz dediler, yolculuğa çıkarken Allaha'da sığınmadılar ve orada eğlenip şımardılar, kendilerine ve teknolojilerine çok güvendiler, o gemiyi (Titanic'i) batıran bir buz parçasından başka birşey değildi.

-Savaşmak ve fitne çıkarmak için gemilerini o boğaza (Çanakkale'ye) yığdılar ancak Allah onların gemilerini hatalı dizilmiş, eski püskü ve patlaması bile beklenmeyen birkaç mayınla yerlebir etti. Allah bilmediklerinizi bilir, işlerinizi yoluna koyar, yaptığı işlerde kendinden yardım dileyeni işte böyle mükafatlandırır.

-Yahudilerin o devlette şımarmalarına karşılık Allah onlara Almanları musallat etti, Almanların azmalarına karşılık onlarada diğer Avrupa devletlerini musallat etti, rabbin fitnecileri işte böyle birbirlerine musallat eder.

-O lehman brothers ve diğer ABD bankaları dünya mallarına çok güvendiler. Malları onları orada korumadığı gibi ahirettede korumayacak. Tüm dünyadaki para ve hisse senedini burada fidye olarak verselerde onlardan kabul edilmeyecek. Sakın bu gibilerin mallarına imrenme, rabbin onları bu şekilde dünyada da cezanlandırmak istiyor, ahirette de.

-Biz bir ülkenin başına oranın en kötülerini (ergenekon v.s.) getiririzki orda planlar yapsınlar (balyoz, sarıkız, darbe v.s.), şüphesiz Allah'da plan yapmaktadır (...)

-ABD ve yahudiler ortadoğuda fitne amaçlı saldırılar düzenlediler ve onların mallarını ellerinden alarak dünyalık menfaat için sapıkça davrandılar. Hem de Allahın dinini insanlara kötü göstermek için pek çok fitne yaydılar, pek çok masum inananı öldürdüler...... (bu ayet henüz buraya kadar indi, devamının inmesini bekliyoruz... acaba ölen ve ahı alınan insanların rabbi Allah neler yapacak göreceğiz... tarihte zulüm hiçbir zaman karşılıksız kalmadı kalmayacakta)

Temel kaynak ve baz olarak Kurandaki ayetleri almak şartıyla, bu tür ayetleri görmekde sorun yok düşüncesindeyim, farklı düşünen veya kızan arkadaşlar olursa silerim. Bunları yazmakla İnşallah sapıklardan olmadım, muhabbet olur İnşallah. Kuran ayetlerini tek tek okuyup her ayette kafayı kaldırıp dünyaya bakınca sanki Kuran dün gece inmişde bugünü anlatıyor gibi oluyorum.

Allah bize dünyada da ahirette de güzellikleri ihsan etsin, lutfuyla güldürsün. Amin...

Konu hiiic tarafından (8. May 2010 Saat 02:57 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla