Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. March 2013, 06:37 PM   #15
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

merdem gerçeklikten kastın ne?
biz algılarımızla olguları anlamlandırdığımız için evet biz maddenin gerçek halini görüyoruz. Göremediğimiz hali bizim için gerçek değildir .
Ama şu da var göremediğimiz bir çok gerçeklik var.

İnsan oğlunun en büyük sorunu şu aslında algılayamadığı şeylerin gerçeklikle olan alakasını bir türlü kabul edemiyor

senin sorduğun şeyler allahın takdiri ve buna iyi mi kötü mü diye cevaplamak imkansız ben hayatım boyunca hiç kızılötesi ışık yayan bir madde görmedim göremem de yani yorum da yapamam.
belki iyi belki kötü.

Erenler dünyayı nasıl görüyor? güzel soru bilmem ben eremedim.
Ama bizim gördüğümüzden farksız değildir yeşili yeşil siyahı siyah armutu armut gibi gördükleri Zannediyorum
Manevi göz ? oda güzel soru ama cevabı çok basit ;
Bir şeyi Allah ın istediği gibi görmektir herhalde

Ama anladığım bir şey var Evren harika bir şey o kadar çok gizem (bize göre şu an) varki o kadar çok bilinmezlik varki.

Hayal dünyasında yaşıyoruz işte Uyanınca gerçekliği yani aslı değişmeyecek olan dünyayı göreceğiz.

Konu kuman tarafından (14. March 2013 Saat 06:39 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım yanlışı
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla