Konu: Tevbe-103.
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. March 2013, 11:16 AM   #2
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

İslam'ın ve yaşama getirdiklerini araştırmaya başladığımdan bu yana, dünya üzerinde gelmiş ve gelecek en mükemmel yaşam ve yönetim şeklini içinde barındırdığını tespit etmiştim.

Özellikle de Medine döneminde yaşananlar ve o dönemde inen ayetler bunu destekler nitelikte idi.

"Sosyal adalet sistemi"... Ama ne yazık ki günümüzde bunun da içini boşalttılar.

Bence çok güzel bir başlık açtınız sevgili "Galip".

Ne zamandır bu tip bir çalışmanın özlemini kurardım.

Belki de Zeitgeist belgeselindeki yaşam tarzının daha da mükemmelini ve ötesini bundan 1400 yıl önce Allah kullarına bildirdi de haberimiz yok???

Bu vesile ile, günümüz ve gelecek nesillerde yaşanabilecek en ideal toplum düzeni için Kuran ve Allah ne diyor, neler yapmalıyız, toplum temellerini nelerin üzerine inşa etmeliyiz, hurafelerden ve batıldan nasıl temizlemeliyiz, bunları tespit ederiz inşaallah.

Tevbe 103'ün bunlara ve daha fazlasına vesile olması temennisi ile.