Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. February 2013, 06:25 AM   #5
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Ben bir görüs olarak sunu düsünüyorum.

Suudi halki Islam'i ve Kabe'yi tehlikeye düsürmemek icin seslerini cikarmiyorlar, cikaramiyorlar. Her bir Islam devletinin simdiye kadar yasadigi olaylari bir inceliyecek olursak, hangi islami devlette bir karisiklik olmussa hemen yabanci devletlerin olaylara el attigini ele alacak olursak, ayni durum da Suudi'nin basina gelecektir.

Yalnizca petrol zenginligi dolayisiya bir sürü gayrimüslim devletlerin zaten bu zenginlikte gözlerinin olmadigini söyliyemeyiz. Amerika'nin Iraka uygulamasi, Fransizlarin Libya'ya uygulamalari herhalde bu ülkelerin huzurlarini kurmak nedeniyle yapilmamistir. ( Laf arasinda sunu ifade edeyim, Kaddafi'nin zamaninda ülkesi icin yatirim amaciyla dis ülkelerdeki milyarlara NATO savas ganimeti olarak el koymus ve coktan aralarinda paylasilmistir. Bu milyarlar Libya halkina aittir esasinda.)

Bu yüzden olacakki, Suudiler her haksizliga, uygunsuzluga göz yumuyorlar. Gayrimüslimlerin Kabe'yi isgaline ben sebeb olmayayim diyerek seyhlerine karsi bir ayaklanmada bulunmuyorlar.

Sizler ne dersiniz?
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla