Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. November 2012, 12:26 PM   #22
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
sevginur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli mümin kardeşim dost1
şu ara çok yogun olmama ragmen mümkün olabildiğince boş kalan zamanımda buraya geliyorum....Ögrenme amaclı bundan önce sadece bir forum vardı bu forumda dört -beş sene bilgi paylaşımı yaptım.Şükür Faydalı oldu.Allah razı olsun kuranlardan..lakin eklenen o kadar güzel konular güncellenmeyi bekliyor.kimse güncellemiyor.Gayretlerim cabalarım sonucunu alamadım artık dini konular yerine önemsiz vaktimizi çalan konular güncellenmeye başladı..ayrılma kararı aldım ve sürekli netten forumları inceledim.Şükürler olsun buradayız...Allah sayılarınızı artırsın..
Bilgileriniz için duacığım burada mesafe alacağımı düşünüyorum her şeyi güzel yapan Rabbimizin izni ile..
Peygamberimizin hayatı hakkında elimde siyerler mevcut geleneksel islam ögretisinden başka bir şey öğrenemedim..En sonunda kararım kaynağı Kuran olan peygamberimizi nasıl tanıtmışsa onu anlamak daha sağlam ilmi verene şükürler olsun..
Peygamberimizin aile hayatından bazı kısımları verilmiş henüz çok eksiğim var.hz ayşe iftira olayın dışında bu eksikliklerden yaptığı savaşlar ,hicreti , önemli olayları anlatan ayetleri bana gösterirseniz araştırmam anlamam kolay olacak

Allah razı olsun

Rabbim ilmimizi artır..
Selamlar,

Sevginur kardeşim,

Peygamberimiz ve aile hayatı hakkında kuranda verilen bilgilerden hareket ederek, peygamberimizin hayatı, eşlerine karşı tutumu, eşlerinin davranışları, aileye bakışlarını pekala anlamak ve bunun üzerine, bunlara uygun nasıl davrandığını bulmanız pekala mümkündür.

Kuranda verilen bilgiyle yetinmeyip, diğer kaynaklardan bu konuyu öğrenmeye çalışırsanız, doğru sonucu da bulabilirsiniz, yanlışa da düşebilirsiniz.

Peygamberimiz ve eşleri ile ilgili olarak birbiri ile çelişen bir sürü bilgi vardır. Siz bunlardan hangisinin doğru yada yanlış olduğunu hiç bir şekilde % 100 kesinlikte bilemeyeceğinize göre kendinize göre bir seçim yapacaksınız ama hep küçükte olsa yanlış olma kırıntısınıda atamayacaksınız diye düşünüyorum.

Şunu unutmayalım; rabbimiz akıllı insanları muhatap alarak, bizleri ilgilendiren her konuyu yeterince kuranda açıkladığını belirtmiştir.

YETERİNCE!

Bu deyime dikkat edin lütfen, yeterince denmektedir. Ne eksik, ne fazla; yeterince...

İşte bu konuda da kurandaki anlatım yanında başka anlatımlara ihtiyaç duyulması, bana göre dolaylıda olsa kurandakini yeter bulmamak olmaktadır.

O zaman bu istek, dine göre istememiz gereken bir durumu değil, merakımızı gidermek için istediğimiz bir durumu da gösterir.

Gerçektende, şahsen ben sizin (yada başka kardeşimizin); peygamberin hayatının bütün detaylarını bilimenizin ne faydası olacağını merak ediyorum.

Bu fayda öyle bir fayda olmalıki, bu bilgi olmazsa bir şeyler yarım kalmalı, günaha sokabilmelidir... Bu istediğiniz bilgilerin böyle bir faydası varmıdır, bana göre yoktur...

Düşüncelerimi paylaştım, anlaşılmayı umut ediyorum...

saygılarımla,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
40tr40 (7. February 2013), sevginur (10. November 2012)