Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. August 2012, 10:33 AM   #17
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanların fikirlerini beğenmem yada teşekkür etmem sizi niye rahatsız etti anlamadım.

Gerilmeyin bu kadar. Rahat olun. Burası Demokratik bir paylaşım ortamı

Ben başka birşey merak ediyorum.

Sopanın cinsi, kalınlığı yada uzunluğu ne olmalıdır.
Ağaçtan mı yapılmalıdır yoksa herhangi bir nesneden olabilir mi?
Ağaç ise hangi ağaçtan.
Ağaç değil ise neden yapılmalıdır.
Demirden olabilir mi? (O zaman 100 sopa yiyen ölür herhalde)
Sevgili kardeşim,
İnsanların fikirlerini beğenmeniz ve teşekkür etmeniz, “kendinizi fikirlere açmanızın göstergesi” olarak benim sadece takdir edeceğim bir konu olabilir.

Ben, bundan gerilmedim, rahatsız olmadım. Kendi görüşlerimin de; yanlış bulunması halinde en acımasız şekilde eleştirilmesini rica eden biriyim.

Zannettiğiniz durumları aşmış, insanlarla ve kendiyle barışık, kompleksleri olmayan biri olarak; sizin düşüncenizin aksine, görüşlerini beğendiğiniz kimselere ekleyeceğiniz bir şeyler yoksa “teşekkür etmeye devam etmenizi” öneririm.

Ben sadece; ilgili kardeşimizin görüşüne katılan sizlerinde, yazdıklarıma dikkatinizi çekmek amacıyla değindim. Bundan sonrası için lütfen bu bilgiye göre yazılarıma yaklaşınız.

Şimdi konumuza dönersek;

Sopanın cinsi, kalınlığı, uzunluğu, neden yapılması gerektiği, Kuranda belirlenen cezanın yerine getirilmesini sağlamak üzere serbestçe tayin edilebilir.

Bu sorular üzerine; polemiklere girmeden, (aşağıda dalga geçmek için yazmadığınızı belirttiğiniz için ona inanıyorum) kuran hükümlerine yaklaşımınızı gözden geçirmenizi öneriyorum. Kuranda belirtilmeyen şeyler konusunda serbestçe şeyler yapabileceğimizi hatırlayalım. O halde; zina edenlerin hak ettiğinden fazlasını yapmamak (çünkü fazlası bizi zalim kılar ve ona borçlu duruma sokar.)üzere, ona acı verecek ama öldürmeyecek araçlar kullanılmalıdır.

Alıntı:
Ayrıca;

100 sopa vücudun nerelerine vurulacaktır.
Konu zina ise, ilgili yer... (düşünmek bile istemiyorum)
Değil ise ağız burun girişilecek midir?
Bu esnada kemikler kırılırsa, kafatası çatlarsa, iç kanama olursa ne olacak? (O zaman 100 sopa yiyen hakkaten ölür herhalde)

Bunları dalga geçmek için yazmıyorum.
Kalıcı zararlar vermeyecek yerlerine olabilir. Bu da islami yönetim ve ilgili tıp kurumlarının ortaklaşa belirleyeceği şekillerde olabilir.

Alıntı:
Hukuk, adalet ise ve adaletli davranmak ise, sizce en adaletlisi yukarıda saydıklarımdan hangisi olmalıdır, yada sizin daha adil bir görüşünüz var mıdır?
Sevgili kardeşim,

Şunu asla unutmayalım. Adalet, bir uygulama; her yerde, herkese ve her zaman aynı olursa vardır. Kişilere, zamana veya mekana göre değişen aynı konudaki uygulamalar, ne kadar modern, çağdaş ilan edilirse edilsin, asla adil olamazlar.

Çünkü doğru tek olabilir, birden fazla doğru olamaz. O halde aynı konuda birbiriyle çelişen hükümlerin, uygulamaların adil olmasından da söz edilemez.

Zamanımızda İslam hukukundan, kuranın adaletinden şüphe eden Müslümanlar yanı sıra, kurandaki hükümlerin uygulanmasından utanan Müslümanlarda oluşmaya başladı.

Günümüz insanlarına empoze edilmeye çalışılan islam dışı kültürlerin etkisiyle; insanlar kuran hükümlerini ilkel, çağdışı gibi bulmaya, reddetmeye ve uzaklaşmaya başlamışlardır.

Halbuki, bütün insanları, her zaman ve her yerde en iyi şekilde kucaklayan, kollayıp koruyan sadece islami hükümler olabilir, en adil islami hükümler olabilir. Çünkü; insanın fayda ve zararını en iyi onu yaratan bilebilir.

Konuyu rabbimizin; “size hoş gelen şeylerde kötülük, bize hoş gelmeyen şeylerde ise iyilik olabilir…”
şeklindeki sözünü hatırlatarak kapamak istiyorum…

Zina ve 100 deynek bize hoş gelmese de; herkesin gözü önünde ve çekinmeden uygulanması halinde zinayı engelleyen en önemli tedbir olmaktadır. Bunu, hayalinizde canlandırmaya çalışırsanız; toplumun önünde sopa yemeyi göze alma pahasına zina yapmayı düşünecek akıllı insanların kalmayacağını görürsünüz…

Eğer hala, bunu göremezseniz, zina cezasının her zaman, her yerde, ve herkese geçerli olacak şekilde, değişmeden uygulabilmesi için, nasıl bir ceza olması gerektiğini lütfen yazınız...

Saygılarımla…
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (29. August 2012)