Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. August 2012, 02:40 PM   #8
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1-Sizin milletine hizmet için ölen dediğiniz kişiye müşrik damgasını kim vuruyor? tabiki hoca efendiler...

Siz müşrik zannedeceksiniz ama kimin doğru yol üzere olduğunu ahirette göreceksiniz.
Müşrik, kafir dediğiniz, zannettiğiniz pek çok kişi Mümin hayatı sürüyor. Buna Laik Demokratik ülkeler en güzel örnekler içerir.
Müşrik damgasını birinin vurmasına gerek yok. Kuranda müşrik damgası vardır ve bazıları o damganın kendine vurulmasını sağlarlar. Kuranda, onlara damgayı vurur. Senin, benim damgalamam söz konusu değildir.

Ben müşrik sanmayacağım, ben zannımın önemi olmadığını biliyorum. Bu nedenle sanılarla hareket etmem.

Ama yine çok ilginç laflar etmişsiniz;
Müşrik olduğu kuranda tarif edilen Yahudi ve Hristiyanlara ben müşrik dersem, hatamı etmiş olurum?

Laik demokratik ülkelerdeki, kuranın müşrik diye nitelediği Yahudi ve Hristiyanlar, Laisizm ve demokrasiyi uyguluyorlar diye size göre mümin hayatımı sürmüş oluyorlar? Siz, hanif bir Müslüman olarak buna mı inanıyorsunuz?

Alıntı:
Müslüman dediğiniz kişiler ise günde 5 vakit kabeye tapıyorlar, sözde o taşı Allahın evi ilan etmişler ve o taşın kendilerini Allaha yaklaştırdığını zannederek onu kutsal saymışlar.
Müslüman dediğiniz derken, şu batıdaki laik/demokratik müşrikler kadar bile saygı göstermediğiniz insanların hepsini nasıl taşa tapan olarak suçlayabildiğinizi, bazıları için iftiracı konumuna düştüğünüzü göremiyormusunuz? Bu ne hırstır böyle kardeşim?

Hacca giden bütün Müslümanlar, sana göre taşamı tapmaktadır? Yarın sen hacca gitsen ve birileri de senin ettiğin sözü söylese, ne kadar hatalı olduğunu bizzat ispatlamaya çalışırdın değilmi?

O halde, hacca gidenler içinde en az senin kadar, taşa tapılmaması gerektiğini bilenlerin ve tapmayanların olduğunu da kavramaya çalış…

En, azından zanla ve öfkeyle niteleme, çünkü zannın çoğu yanlıştır.

Alıntı:
2-Haçlılar ve Yunanlılar vatanı, milleti müdafa için mi savaştılar? hayır... İstanbulu fethe giden Fatih bile o yolda ölse şehit olamazdı. Çünkü İslam yayma adı altında yüzlerce insan katlolmuştur. İslam kılıçla değil delil ile yayılır. Kılıcın meşru olduğu, Kuranda savaşın meşru olduğu şartlar bellidir.
-ya savunma
-ya müttefike yardım
-ya 2 müslümandan biri diğerine savaş açmışsa savaş açana karşı
v.s.
diğer savaşanlar ki bu katogoriye, denize dökülen Yunnanlılar, Haçlılar ve Osmanoğullarının balkan mücadelesi de dahil olmak üzere meşruluğu Allah katında yoktur.
bunları zaten sizin biliyor olmanız ve aradaki farkı yazarken anlamış olmanız gerekirdi.
Buradaki örnekler üzerinden yeniden polemiklere boğmayalım. Size, anlayabileceğiniz bir şekilde açık sorayım:

İbrahim peygamberin Müslümanlar için düzenlediği kabeyi işgal eden ve puta tapanlar kendi milletine hizmet eden işgalcileri oradan çıkarmak için Müslümanlarca yapılan saldırılarda, o puta tapan işgalciler ölürlerse, kendi milletlerine hizmet yolunda öldükleri için şehitmi olurlar?

Alıntı:
son olarak şuna da cevap vermek isterim..
Neden insanların çoğu, Kuranı yanlış yorumladığı ya da bilinçli fitne çıkardığı için Hatalı bir uygulamayı farz niyetine kabul etmek zorunda olsun ki? Örneğin mute nikahı? bunu yapanlar müslüman. Ama şeriata uydurmuşlar. Örneğin tespik çekmek (Dinde yasaklanmıştır bile Tevbe 80), örneğin kabeye eğilmek (yasak), örneğin el kesmek, sopa vurmak, savaşta parmaklarına boyunlarına vurmak v.s. Bütün bunları birileri yanlış anlamlandırdı ya da o dönemin mecazi anlatımını çok iyi bildiği halde çarpıttı diye neden bütün bir İslam ümmeti bu hatalı uygulamalara uysun?
Sizin, sarsılmaz demokrasi savunucusu olmanıza karşılık; “Neden, çoğulun yanlış bile olsa görüşüne diğerleri de uymak zorunda olsunki?” diyen soruma yukarıdaki gibi cevabı, siz cevapmı kabul ediyorsunuz?

Demek bir tarafta demokrasiyi savunabilmek için, islamın kendi hükümlerini bırakıp, kendine Müslüman diyen yobaz, cahil (yada münafık) Müslümanların yanlış din uygulamaları ile savunmaya, onlarla mukayese edip aklamaya çalışabileceksiniz öylemi?

İyi de yanlış, başka yanlışla mukayese edilerek doğrulanamazki? Örneğin, Muta nikahı yapanların yanlışlığı, demokrasiyi nasıl islami yapar anlamıyorum. Siz, nasıl ilişkilendirebilidniz, onu da anlamıyorum.

Yani, muta nikahı, tespik çekenler tarafı ile demokrasi tarafımı vardır sadece? Ne ilginç bir çıkarım!

Alıntı:
Çoğunluğun aklında hikmetler vardır.
Vardır çünkü İstişare emri vardır. Demokrasiye en güzel örnektir.
Sadece bu ayeti paylaşacağım... bütün sorularınızın cevabı önceki yazılarda da mevcut... hepsini cevaplama gereği duymadım...

Âl-i İmrân 159
O vakit Allah'tan bir rahmet ile onlara yumuşak davrandın! Şayet sen kaba, katı yürekli olsaydın, hiç şüphesiz, etrafından dağılıp giderlerdi. Şu halde onları affet; bağışlanmaları için dua et; iş hakkında onlara danış. Kararını verdiğin zaman da artık Allah'a dayanıp güven. Çünkü Allah, kendisine dayanıp güvenenleri sever.

demokrasiyi görebildiniz mi?

Şûrâ 38
Yine onlar, Rablerinin davetine icabet ederler ve salatı ikame ederler. Onların işleri, aralarında danışma iledir. Kendilerine verdiğimiz rızıktan da harcarlar.

demokrasi emrini fark edebildiniz mi?...
Çoğunluğun aklında hikmetler vardır öylemi?

DÜNYADA MÜSLÜMANDAN DAHA ÇOK MÜSLÜMAN OLMAYAN VARDIR. ŞİMDİ SENİN BU TEZİNE GÖRE; MÜSLÜMANLIĞI TERKEDİP, ÇOĞUNLUĞA KARIŞIP, HİKMETİNDENMİ FAYDALANMAK GEREKİR?

MÜSLÜMAN KALDIĞINA GÖRE, HER HALDE ŞİMDİ BU SÖZÜ YETERİNCE DÜŞÜNMEDEN ETTİĞİNİ GÖREBİLMİŞSİNDİR.

Şu yazdığın ayetlere iyi bak, anlada ondan sonra demokrasi ile ilgisinin olmadığını gör.

Bir yerde meclis halinde karar almak, onu demokrasi yapmaz. O işlemi sadece demokratik usül diye adlandırmaya yarayabilir ama, demokrasiye uygun yapmaz. Çünkü demokratik usül, demokrasinin kendisi (bütünü) demek değildir.

İslamda da şura toplanıp, ona göre karar alınır. Ama, kararlar illede kurana uygun olmak zorundadır. Demokrasi de böyle bir kural varmı?, yok değilmi? O halde demokrasi nasıl islami olabilir be kardeşim?

Alıntı:
Siz süleyman peygamber arayışındasınız belli ancak unutmayın, o abartıla abartıla gerçeğinin de çok dışına çıkarılan süleymanın tahtını çökerten ufacık bir kurt (bu da mecaz) idi.
Süleyman arayanlar Firavunun kölesi oldular. Müslümanın işi Şuara 38 dedir. ZALİMLERİN ve ZORBALARIN ve YALANCILARIN saltanatında değil, bizzat halkın iradesindedir.
Süleyman peygambere şimdi değil, kıssalarında değiniriz… Daha uygun olur.

Alıntı:
Zalim ve zorba yazılarına tıklarsan, elin haçlı seferine laf atmadan önce kendi gözümüzdeki merteği görme imkanı bulabilirsin. Ama insanların pek çoğu için atadan gelen öğretiyi temizlemek pek zordur. Bu nedenle doğruyu getirenlere karşı mesnetsiz bir düşmanlık beslemiştir, müslüman yada dindar görünümlü putperestler. Her putperest müşrik bir dine, bir ritüele ve kendisini sözde inandığını zannettiği Rabbisine yaklaştıracak put veya putlara sahiptir. Ayrıca kendilerini güdecel çobanlara da.
Kuranı terk ederek Atalar dini yaşamakta, kuranı terk etmemekle birlikte onu sıradan kimselerin anlayamayacağı mecazlara, sembollere boğmakta, ondaki kıssaları masal kabul etmekte bana göre farklı değildir.

Bu nedenle bu kısımda yazılanları ilgilileri düşünsünler, isterlerse müdahil olsunlar…

Saygılarımla…
aorskaya

aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla