Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30. October 2009, 09:09 AM   #6
hasanöktem
Yeni Üye

Tesekkür: 31
15 Mesajina 45 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
hasanöktem is on a distinguished road

Alıntı:
Barış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam Aşık Kardeş,

Benim için ateist forumlar son derece iç karartıcı yerler. Çok fazla böyle ortamlarda bulunduğum zaman gerçekten başım ağrıyor. Açıkçası oralarda faydalı olunabileceğini de düşünmüyorum. En azından benim böylesine bir sabrım yok galiba.

Ayetlerle alay edilen yerlerde fazla bulunmamak gerektiğini düşünüyorum şahsen. Böyle bir ortamda faydalı olunamayacağı gibi, oradaki ateistler de sana gelen kişiler değil sonuçta. Bir anlamda onların evine sen misafir gidiyorsun, o zaman gitmemek bence daha iyi. İyiniyetle sana gelip soru soranla konuşmak daha iyi bir yoldur.

Ayrıca ateistlerde çok fazla laf oyunu olur, 50 soru sorarlar, konuları istedikleri gibi yönlendirip seni sıkıştırmaya çalışırlar. Bu arada yanıt vereceğim diye kendini helak etmenin bence gereği yok. Kısaca düşüncelerim bunlar aşık kardeş.

Selam ile.
kesinlikle katılıyorum Değerli Kardeşim,
esasen, geçenlerde sizin söylediklerinize benzer şekilde ateist'lerden yakınıp duran bir değerli kardeşime de aynı tavsiyede bulundum: değerli vaktini bunlarla harcama...sanırım adamların tüm dertleri, fıtratlarına ters gelen ateizm'in içlerini basınçla sıkan o özelliğini/ hususiyetini, başkalarını da bir şekilde ikna etmek ve bu yeni kişiyle birlikte bu basıncı paylaşmak / yüklerini hafifletmek istiyorlar...yani, olayın bir yönü de bana bu şekilde görünüyor...tabiki başka yönleri de olacaktır muhakkak.
bir ara biri şöyle demişti:
ateizm bir hastalıktır...hem de marjinal bir hastalık...bu nedenle Kur'an bunların üzerinde durmuyor...özellikle şirk'in üzerine gidiyor...
yani, " kimdir yeri göğü yaratan? " sorusuna derhal:
" Allah " diye cevap veren müşriklerle ilgilenmemizi istiyor Yüce Allah.
Saygılarımla
hasanöktem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hasanöktem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 8 Kisi:
aşık74 (30. October 2009), Barış (30. October 2009), Derin Düşünce (16. February 2011), dost1 (30. October 2009), kamer (30. October 2009), Miralay (23. July 2010), snobyx (30. October 2009), yeşil (8. November 2011)