Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30. October 2009, 09:42 AM   #8
Toslunba
Uzman Üye

Toslunba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 90
69 Mesajina 159 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Toslunba is on a distinguished road

Aşık74 Abim ; ataisti müslüman yapmaya çalışmaktansa kendi adıma ilk iş kendim gereği gibi müslüman olmaya çalışırım ,ikinci iş olarak müslümanları müslüman etmekle uğraşırım. Müslümanlar müslüman olur ise emin ol ataist sayısı dörtte birine iner. Hristiyan yada yahudi hiç kalmaz.
Tarihten bir örnek paylaşmak istiyorum. Okuyalı çok uzun zaman olduğu için isimleri de hangi kitaptan okuduğumuda unuttum açikçası. Ancak olay özetle şu şekilde. Osmanlı zamanında Japon prensi müslüman olur. İlk işi halifeye gitmek olur ve şeyhülislama yönlendirilir. Zamanın şeyhülislamına derki -Japon milletinin yapısı islama çok yatkındır. İnanıyorumki Japonlara islam hakikati üzere anlaşılır bir şekilde anlatılır ve bu güne uyarlanır ise Japonlar 3 nesile kalmaz tamamen müslüman olur. (Bunu diyen Japon prensi). Sizden ricam bana islamı layıkıyla anlatabilecek ,Kuranı japon diline çevirebilecek 10 Alim vermenizdir. Diyor ve ayrılıyor. Peşi sıra Şeyhülislam ağlayarak günlüğüne şu satırları not ediyor. "Prense içimden -senin istediğin gibi 10 adamım olsa japonyadan önce kendi memleketimi müslüman ederdim- demek geldi ancak acımı içime gömüp Prensi geçiştirdim." ....Çok hazin bir tablodur.
Bahsettiğiniz forumu yine sizin ricanız üzerine şöyle bir gözden geçirmiştim. Sizinde dikkatinizi çekmiştir ,ataist arkadaşların çoğu geleneğin karartılarından ve cehaletten besleniyor. Bizler tek tek pıtırak toplamayı denersek asla pıtırakları bitiremeyiz. Pıtırağın köklerini kurutmamız gerekli. Bunun için bence ilk iş islam ve Kuran olduğu gibi ortaya koyulmalı ve akıllar işletilerek çalışılmalı.
Hem bizler kimsenin üzerinde bir zorba değiliz ,dinimizde zorlamada yoktur. Toplu halde bu forumları istila etmek sadece onların azgınlığını artıracaktır kanısındayım. Zira pek çok ataistforum yazarını tartışma ve çekişmeden beslenir gördüm. Bence onları beslemek hatalı olur. Yazık bu insanlara ,bizler müslüman olur isek onlar bizleri izleyecektir.
Soru ve eleştiri babında çokça şey yazmış ataist arkadaşlarımız. Normalde asıl amaç samimiyetle sorgulamak ve gerçeği öğrenmek olsa idi eleştiri ve sorularını ataist forumların yanı sıra ,Kurani forumlardada yöneltirlerdi. Oysa sadece kendi gibi düşünen kişilerin forumlarında yazıyorlar. Demekki kararlarını vermişler ,sorgulamaya değil destek aramaya çıkmışlar. Kararını verenin önünde durulmaz.
Selametle kalınız.
Toslunba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Toslunba Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 7 Kisi:
aşık74 (30. October 2009), Barış (30. October 2009), dost1 (30. October 2009), hasanöktem (30. October 2009), kamer (30. October 2009), snobyx (30. October 2009), yeşil (8. November 2011)