Tekil Mesaj gösterimi
Alt 9. November 2012, 12:16 AM   #35
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben, senin gibi düşünmüyorum. Ülkenin neyi hakettiğini kesin olarak bilemeyiz, sadece tahmin edebiliriz ve tahminde bizi doğruluktan uzak sonuca götürebilir.

Ben, daha nereyi hakettiğimi (cennet, cehennem) bile kesin olarak bilmiyorum, emin olamıyorum.

Geçmişte akıldan uzak, din yaşadığımızı ve müslüman olduğumuzu sandığımız yılların da bana ne kaybettirdiğini bilemeden, bundan sonrasını düşünüyorum.

Ben, kendi hakettiğimden emin olsam, hiç değilse kendim gibi olanlar ve olmayanlar oranından hareketle ülkeninde hakettiği yeri biraz daha büyük ihtimalle belirleyebilirim.

Ama, ben kozmopolit bir yapıya sahip ve çoğu din cahili olan bir ülkenin hakettiği yerin iyi olmasını beklemiyorum.

Eğer, sizin bu ülkenin hakettiği yerle ilgili tespitleriniz varsa, (ki gençlerle oraya geleceğini söylediğinize göre var) bunu yazmanız halinde anlamaya çalışırım.

selamlar,
aorskaya
Ben niteliğindeki anlamı beğenmiştim ama neyse... buna sevgili Atatürk'ün bir deyişi ile cevap vereyim.

"Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister."
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
bartsimpson Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (9. November 2012)