Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23. March 2018, 03:08 PM   #70
yolcu42
Uzman Üye

Tesekkür: 25
34 Mesajina 37 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 18
yolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud of

Galip bey.
Bugüne kadar yazdıklarımdan hiç mi beni biraz anlamadınız.
Ben"cehalet mutluluktur" der miyim hiç?

Sadece Dünyada mutluluğu ararsan
"cehalet mutluluktur"

Yarın ölecek ve ahirette gözünü açacak olduğuna kesin inanırsan,(zaten bu akılla olur)
O zaman akıl ışıktır ve dünyayı fazla önemsemezsin.

Örneğin diyelim ki,
Düşünüyorım aklediyorum, fakat dünyada mutluluk arıyorum.
Sonra farkediyorum ki,

1.bir taşın üstünde ayaklarımızın altında magma,üstümüzde dondurucu ölümcül uzay,göktaşları...pamuk ipliğine bağlı dünya.
Enbiya 32.Ayet: Biz, gökyüzünü korunmuş bir tavan gibi yaptık. Onlar ise, gökyüzünün âyetlerinden yüz çevirirler.

Enam 65.Ayet: De ki: «Allah´ın size üstünüzden (gökten) veya ayaklarınızın altından (yerden) bir azap göndermeğe ya da birbirinize düşürüp kiminize kiminizin hıncını tattırmaya gücü yeter.» Bak, anlasınlar diye âyetlerimizi nasıl açıklıyoruz!

2.ne kadar kazanırsam kazanayım,en fazla 50 yıl sonra ben,sevdiklerim,gördüğüm herkez çürümüş et ve kemik olcak
Araf 185.Ayet: Göklerin ve yerin hükümranlığına, Allah´ın yarattığı her şeye ve ecellerinin yaklaşmış olabileceğine bakmadılar mı? O halde Kur´an´dan sonra hangi söze inanacaklar?

Nisa 78.Ayet: Nerede olursanız olun ölüm size ulaşır; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa «Bu Allah´tan» derler; başlarına bir kötülük gelince de «Bu senden» derler. «Hepsi Allah´tandır» de. Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar!

3.acaba yarın başıma ne gelecek kaygısı

Bunları bilipte mutlu olabilirmiyim bu dünya da.
Ve derim ki "bunları bilmeyen umursamayan insanlar ne kadar mutlu"

Hayatın gerçeğini bilipte dünyada mutlu olmayı amaç edinen kişi için dünya cehennemdir bence.
Ve der ki" cehalet mutluluk"

Fakat asıl amacın yarın ki ahiret olursa ve bugünü rahmana teslimiyetle,şükür sabır,tevekkülle yaşarsan,
Rahmanın krallığında bugün de yarında mutlu olursun inşallah.

Tekasür5-6"eğer bilseniz cehennemi görürdünüz"

Konu yolcu42 tarafından (1. April 2018 Saat 09:31 AM ) değiştirilmiştir.
yolcu42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla