Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12. February 2016, 09:43 PM   #25
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Saygın Dostum.

Verdiğim misalleri çok iyi anlamışsın; birbirlerine karşıt olmasa bile hemen hemen öyle. Çünkü birbirlerini tamamlayıcı. Olumlu bakmak gerekiyor. Anlaşıldığımdan dolayı mutluyum.

Verdiğim ayet mealinde "seni peygamber SEÇMEM soyuna niye etki etsin ki; onların arasından tasvip etmediğim eylemler içerisinde olacaklar çıkacak" diyor. Yani İster Peygamber ki can damarlarını kopartırım, ister bilmem ne ol, tasvip etmediğim tutum sahipleri Peygamberimizin amcası gibi cehennemlik hareketler içerisinde olabileceğinden onay alamaz, Ben SEÇERİM" demektedir. Seçim yani "hizmet mevkiine" getirilme kişiye özeldir. Ama "beyinler" iltimas mevkii zannetmekteler; tipik bir kapitalist, "benci" bakış açısı. Bu bakış açısıyla yamanma ve böbürlenip tepeden bakma!... Ve de ne kadar saçma bir düşünce ve bu düşünceye bağlı bir hareket tarzı değil mi?

"Allah indi" diye bir şey yok.
Kişilerin yaşam için konulmuş kurallara aykırı hareketleri var ise gereği var.
Aksi, yani ölçü dışına Allah çıkarsa torpil yapmış olur.
Bu nedenle ölçü, yani Kur'an dışına çıkılamaz.

Rahat ol. Yanlışın olsa bile düzeltirsin. Allah Tövbe olgusunu bize boşuna anlatmıyor, yeter ki telafi edilemeyecek zarar doğmasın.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (14. February 2016 Saat 10:54 AM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
bartsimpson (12. February 2016)