Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. November 2012, 12:06 PM   #2
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Islam Hukuku profesörü Hayrettin Karaman site'sinde http://www.hayrettinkaraman.net/makale/0882.htm Peygamberimizi ( Allah'in selami ona olsun ) Allah'in sevgilisi olarak acikliyor. Hangi Ayet'e dayanarak bunu ifade edebiliyor ben anlamadim dogrusu.

Bizleri "ISLAMCILAR" olarak tenkidliyor.

Makalesi asagida verilmistir:

Allah dostu (Halîlullah) Allah sevgilisi (Habîbullah)
Hayrettin Karaman, geleneksel islamcılar olarak bir çok yanlışı, suçu kavrayamadan iddia eden ve savunan birisidir.

Kurana muhalif rivayetleri bile savunan bu alimimiz, aslında zalim konumuna düştüğünü de kavrayamadan, bildiği yolda devam etmektedir.

Ancak; Allah sevgilisi deyimini hemen bildiğimiz anlamda "sevgili" kabul ediyor gerekçesiyle tepki göstermek de yanlış olur.

Allah sevgilisi deyimi ile, Allah sevgisi var olan, yani Allah sevgisi bulunan olarak anlaşılmalıdır.

Bu bağlamda ise, hepimizin Allah Sevgilisi olmaya çalışması bunu becerebilmesi çok iyi olur.

H. Karamanın aksi yönde sevgi iddiasında bulunduğunu ben yazıdan göremedim. Bu nedenle; sırf deyime bakarak, insanların karşı cinsle olan durumlarındaki gibi sevgililik anlamak, bizi de hataya düşürür, niyeti öyle olmayan birine haksız yakıştırma yaparak hakkını yemiş duruma düşürür.

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (10. November 2012)