Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24. December 2012, 08:50 PM   #11
Fers
Uzman Üye

Tesekkür: 0
59 Mesajina 91 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Fers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud of

selam sayın aorskaya,

kinayenin amacı sizi kırmak değil fadenin etkisini arttırmaktı...

Alıntı:
İnsanların hayatı ve/veya ahiretteki yurdunun belirlenmesi için uzak durması gereken şeylerdir.
sorumun cevabı için yeterli değil...

Alıntı:
Haramların hepsinin neden haram olduğunun açıklanması zorunluluk değildir.
katılmıyorum...

Alıntı:
İnsanlar, kuranda verilenlerin kendileri için yeterli olduğunu kabul ederek anlatılanlarla yetinebilmeli, fazlasının sadece merakını giderme isteğinden olduğunu bilmelidir.
katılmıyorum...

Alıntı:
Siz, kurandaki gerekçeleri ve anlatımları yeterli görmüyorsanız, tıbbi yönden de ekonomik yönden de araştırınız, ama "bize okunmakta olan kuran, bana yetmektedir."
"anlatımları yeterli görmemek" ifadesi sizin zannınız, okunanı benim gördüğüm gibi görmediğinizden eminim, bununla beraber herbirimizin görüşü kendini bağlar, sonuçta doğrusunu vahyin sahibi bilir, ...

Alıntı:
Tıbben yenilmesinde sakınca olmayanların, rabbin adı anılmadan kesilmesinin yenilmesi gerektiğinimi düşünüyorsunuz?
"rabbin adının anılması" ne demektir, içeriği/detayı/kapsamı nedir...

Alıntı:
Siz, et tüketiminizi bizzat temin ettiğiniz ve sağlık kontrolünden geçen hayvanlardanmı sağlıyorsunuz?
Hatta kıyma dediğimiz türde et tüketiminde bulunuyorsanız, bunları kendi kıyma makinenizdemi gerçekleştiriyorsunuz?
Hani, eti kendiniz kessenizde, başka yerlerde kıymaya dönüştürürseniz, daha önce o makinelere bulaşan tıbbi zararlılar olabilir de. (değilmi)
son kinayeli ifadem bu sorulara cevabını vermiş zaten...
sorularınızı kendiniz oturup bir düşünün...

görüşlerinize katılmıyorum, ama bu katılımınızı hafife alıp kendi bildiğimin en doğrusu olduğunu düşünme hakkını bana vermez, doğru veya yanlış önemli olan kaale alıp görüş bildirmeniz...
Fers isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla