Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24. December 2012, 11:21 PM   #13
kıyamet
Yeni Üye

Tesekkür: 0
1 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
kıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud of

Alıntı:
1 -Kanın neden haram olduğu belirtilmemişse, bunu bilmemize gerek olmadığındandır. Bu nedenle, bulunacak her sebep sadece spkeülasyon olacaktır.

TEVRAT / TEKVİN - 9
4 Yalnız kanlı et yemeyeceksiniz, çünkü kan canı içerir.

TEVRAT / LEVİLİLER - 17
10 `İsrail halkından ya da aralarında yaşayan yabancılardan kim kan yerse, ona öfkeyle bakacağım ve halkımın arasından atacağım.

11 Çünkü canlılara yaşam veren kandır. Ben onu size sunakta kendinizi günahtan bağışlatmanız için verdim. Kan yaşam karşılığı günah bağışlatır.

12 Bundan dolayı İsrail halkına, Sizlerden ya da aranızda yaşayan yabancılardan hiç kimse kan yemeyecek, dedim.

13 `İsrail halkından ya da aralarında yaşayan yabancılardan kim eti yenen bir hayvan veya kuş avlarsa, kanını akıtıp toprakla örtecektir.

14 Çünkü canlılara yaşam veren kandır. Bundan dolayı İsrail halkına, Hiçbir etin kanını yemeyeceksiniz, dedim. Çünkü her canlıya yaşam veren kandır. Onu yiyen halkın arasından atılacaktır.
kıyamet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla