Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24. December 2012, 11:21 PM   #14
Fers
Uzman Üye

Tesekkür: 0
59 Mesajina 91 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Fers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud of

selam,

yeterli görmüyorum çünkü,

Alıntı:
İnsanların hayatı ve/veya ahiretteki yurdunun belirlenmesi için uzak durması gereken şeylerdir.

Haramların hepsinin neden haram olduğunun açıklanması zorunluluk değildir.
cevabındaki tanım ve ardındaki açıklama,

"haram ve kapsamı nedir, örnek bir haram ve haram edilişinin gerekçesi..." sorusunu hem karşılamıyor, hem örnekleme yok...

Haramların hepsinin neden haram olduğunun açıklanması zorunluluk değildir.

katılmıyorum çünkü,
"kur an apaçıktır, izah edendir, öğüttür" ifadeleriyle uyuşmuyor...

Alıntı:
İnsanlar, kuranda verilenlerin kendileri için yeterli olduğunu kabul ederek anlatılanlarla yetinebilmeli, fazlasının sadece merakını giderme isteğinden olduğunu bilmelidir.
katılmıyorum çünkü,
anlatılanlarla yetinebilmek için ilk önce verilenlerin neler olduğunu doğru şekliyle anlayabilmek gerekir, doğru şekliyle anlayabilmek için de ondört asır önceki arap dilini, kültürünü, sosyal yapısını, mecazlarını, deyimlerini, tarihini ve öncekilerden alıntıladıkları hikayeleri bilmek gerekir...
kimsenin Alemlerin Efendisi tarafından başkalarının hayal gücünün rüzgarına bırakılmış olacağını düşünmüyorum...

rica ederim

.
Fers isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Fers Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
bartsimpson (5. March 2013)