Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1. March 2013, 10:49 PM   #9
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
raven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili merdem,

Burası maalesef ortadoğu
her kadim kavmin kendine göre gelenekleri var(dinin içine girdiğinide kabul ediyorum)Ama bu İslam değil.
sen Mısır ı bırak bak ülkemizde neler var.
berdel,
beşik kertmesi,
kan davası,
Kadın ölümleri
çocuk evlilikleri vs.
Zorlayan bir beyin bunları da dinle bağdaştırabilir.Ama bunun İslam la ne alakası var.Batı dünyasının da bizden pek farklı olduğunu düşünmüyorum.Fazla tiksindirici olduğu için konuya derinlemesine girmeyeceğim.Bunlar gerçek ama müslümanlar hakkında batı dünyasında yapılan dezenformasyonuda göz ardı etme.

Degerli Kardesim Raven,

ben 40 senedir Almanya'da yasiyorum, cocuk evlilikleri, kan davalari falan tanimiyorum burada. Ölülerle iliskiye yanasak kadar ahmak da degiller.

Dogrusunu söylemek gelirse bir "La Ilahe Illallah" demis olsalar bu gavur dediklerimiz müslümanim diyenleri coktan sollamis olacaklar. Gerci IMAN'in kimde oldugunu Rabbimiz bilir, ben de diyemem kimin imansiz oldugunu, her önüme gelene de soramiyorum: Bir Allah'a mi yoksa 3 Tanriyami inaniyor diye.

Kisacasi tüm insanlik olarak birbirimizden almamiz gereken bir sürü örnekler var. Birbirimizi tamamlayabiliriz esasinda, ama gel gör ki olmuyor Kardesim.

Iblisin askerleri oturmus dogru yolun üzerinde gümrüksüz salmiyorlar. Gümrügün kac para ettigini soran yok, halbuki parasiz, ama anlayana!

Sevgi ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla