Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12. July 2014, 01:30 PM   #13
Hasan Akçay
Uzman Üye

Tesekkür: 0
155 Mesajina 223 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Hasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud of

Bir sözcüğün nekre ve marife olması farklı bir olaydır.

Sanırım soru yanlış anlaşılmış. "Bir sözcüğün nekre ya da marife olması fark etmez" demedim; eşhurun ma'lûmât ifadesindeki nekreliğin kâtip hatasından kaynaklanıyor olup olamıyacağını sordum. Kanıt olarak benzer katip hatalarına atıfta bulundum.

Nisa 82’i bu konuda en büyük uyaranımız olacaktır.

Nisâ 82'de "Kuran Allah tarafından indirildi, Kuran'da çelişki o yüzden bulunamaz" denerek hata yapmayanın Allah olduğu belirtiliyor. Oysa katipler beşerdir. Beşer şaşar, hata yapar.

Neml suresinin belirttiğiniz âyetinde haccın ne olduğu ile ilgili bir bilgi sözkonusu değil.

Doğru ayet, Kasas 27. Benim gördüğüm, gerekli bilgi orda var. Ayette geçen hıcec PANAYIR anlamındaki "hac"cın çoğuludur. Hz Şuayb ile genç Musa kendi aralarında bir iş sözleşmesi yapıyorlar orda, ibadet sözleşmesi değil. Yani Kasas 28'deki HAC "büyük halk pazarı"dır, ibadet değil.

Hacc konusu burada detaylı olarak belirtilmiştir.

Haccın ibadet değil bir eğitim ve öğretim programı olduğunu dile getiren ayetleri yazar mısınız. Beşerî görüşleri yansıtan beşerin sözlerini değil ilahî buyrukları dile getiren Allah'ın ayetlerini yazar mısınız. Hatta ayetleri yazmanız bile şart değil. Şu surenin şu ayeti demeniz yeter. Lütfen.

Birleşmiş milletlerde konular üzerindeki müzakereler nasıl farklı dilleri bilenlerce gerçekleştirilebiliyorsa Haccda da gerçekleştirilebilir.

Hacda kendi dilinde bile meramını anlatamayan, sık sık yolunu yitiren ve yolunu yitirdiğinde olduğu yere çöküp beklemekten başka elinden bir şey gelmeyen sıradan insanlar ile yabancı dil bilen, tezini mükemmel anlatan profesyonel BM diplomatları bir midir yani? Lütfen ayağımızı yere basalım. Yoksa uçuk kaçık yorumlar yapıp komplo teorileri kurgularız.

Konu Hasan Akçay tarafından (13. July 2014 Saat 12:11 PM ) değiştirilmiştir.
Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla