Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12. June 2009, 09:11 AM   #5
Burak
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
10 Mesajina 16 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Burak will become famous soon enoughBurak will become famous soon enough
Standart Herşey bir ölçü ile yaratılmıştır.

Herkese Merhaba

Yaş ve Kuru ne varsa kuranda vardır.

Namaz rekatlarının Kuranda yazmadığını söylemek eksikliklik olur.

Arkadaşların yukarıda açıkladıkları bazı durumlara katılıyor bazılarınıda kendimce açıklamak istiyorum.

Bir insan ben böyle Namaz kılıyorum varmı diyeceğin derse kimse ona bir şey diyemez.

Ama bir insan Namaz rekatları bu ölçü ile kılınır der ise ona diyecek çok söz olur.

İlk olarak Kullandığı ölçü sorulur. Bakalım kullandığı ölçü Allah'ın Yaratmakta kullandığı ölçü ile bir mi?

herşey çift yaratılmıştır.

Namaz da Allah tarafından yaratılmıştır. ozaman ilk alınacak bir rekat değil bir çift rekat Namaz olacaktır.

bundan sonraki ölçüleri takip edebilmek için Vakit ölçüsünü ele almak gerekmektedir.

GÜN, HAFTA, AY, YIL, ASIR, BİNYIL

Eldeki verilerin nasıl hesaplandığını bulmak ve bunlarla ilişkili zaman ölçüsü ile bir model tasarlıyarak günlük yaşayışa uygulamak gerekmektedir.

elimizde bu ölçülerin hiç biri yokken kendi kafamızdan Kuranda görmediğimiz tarafından eksik bilgi vermek çok tehlikelidir.

Bizim kitabımızda bir rekat namaz yoktur. Bir çift rekat Namaz vardır. Ama yinede ben bu gün bir rekat namaz kılıp yarıda bir rekat daha kılarak onu çiftliye bilirim Allah kabul eder yada etmez ben bilemem Allah bilir.
Burak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Burak Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
HanifTürk (20. July 2009)