Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22. January 2013, 12:17 PM   #3
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of

Sevgili merdem
Acınızı canı gönülden paylaşıyor ,verdiğiniz mesajı anlıyorum.Dua ile destek olmaya çalışacağım inşALLAH
Allah sabrınızın ecrini artırsın.Kuran güzel ahlakı öğütlerken akletmeye ,araştırarak düşünmeye davet ediyor Duygusallık bir ahlak değildir .Merhamet,şevkat ..vb gibi nasıl niçin bu ahlak örneklerini veriyor düşünerek davranmamızı öğütlüyor.
kuranda pek çok ayette okumuşuzdur.yaşadıklarımızında bir sebebi bir eğitim almamız gibi güzel sonunçları var..
Ey iman etmiş kimseler! Allah'a ve Elçi'ye ihânet etmeyin. Bile bile kendi emanetlerinize de ihânet etmeyin. Şüphesiz mallarınızın ve evlatlarınızın, kesinlikle imtihan aracı; sizi dinden çıkaracak birer varlık olduğunu ve kesinlikle de Allah katında çok büyük ecir olduğunu bilin. 29Ey iman etmiş kimseler! Allah'ın koruması altına girerseniz, O, size hakkı bâtıldan ayırdedecek bir anlayış verir ve sizden kötülüklerinizi örter ve sizi bağışlar. Allah çok büyük armağan sahibidir.
enfal 27,28

Benimde iki oğlum var farklı çok farklı bir imtihan yaşıyoruz.Sizin, benim gibi imtihan içinde olanlar Kurandan öğüt almayan ölsede kurtulsam diyebilir yada niye benim başıma geliyor diyebilir .Galiba bazı gençler kendisi dilemedikçe bu imtihanı yaşamaya devam edeceğiz..

Allah razı olsun merdem..
kalplerimizi birbirine ısındıran Rabbim böyle bir ortamda bizleri bir araya getirdi ..umarım hayırlara vesile oluruz..
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi

Konu sevginur tarafından (22. January 2013 Saat 12:19 PM ) değiştirilmiştir.
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Bilgi (22. January 2013), dost1 (22. January 2013), merdem (22. January 2013)