Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. January 2011, 11:36 AM   #3
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 51
95 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1. Bahsedilen hadis peygambere iftiradır, çünkü bu 2 grupda peygamberimiz döneminde yaşamışlardır. Açık kadınların erkekleri tahrik etmesi ve saptırması değil peygamberimiz dönemine taaaa yusuf dönemine de dayanmaktadır. Bu iftiraları uyduranların ne amaç taşıdıklları neden böyle gelecek bilimcilik gayb kapılarına hakimlik niteliğini resule verdiklerini bilmiyorum, zanda da bulunmak istemiyorum.

2. Her fırsatta kadını kapamayı öngöen din neden infak ediniz, harcayınız dendiğinde rafa kaldırılıyor? Kapanmak ve örtünmek kadına özgü bir emir mi? örtünmek erkek içinde emir ve farzdır, üstelik gözü haramdan korumak gerekir, emirdir.

3. Allah takva elbisesinin dış elbiseden daha önemli olduğunu bizlere bildiriyor. Takva elbisesine bürünmemizi emrediyor... Nasıl mı? Tesettür giyerekte insanları sıkıntıya sokabilirler. Olmuyor da değil.

Allah çirkin işler ve fenalıklardan uzak duranlardan razı olsun.
Peygamber efendimiz, cahiliyye döneminde ki gibi giyinen kadınlara bir uyarı niteliğinde emretmiştir.Nur suresi'nin 31.inci ayeti kerimesi nazil olana kadar Arap kadınları bugünkü kadınlar gibi açık geziyorlardı, göğüsleri de yarı açıktı. Ayetin nazil olmasıyla birlikte bu Arap kadınları tesetttüre büründüler. Olay budur ve bunda peygamberimize asla iftira yoktur

"İNFAK ETMEK VE ALLAH YOLUNDA MALLARINIZI HARCAYIN" AYETLERİNİ PİNTİ VE CİMRİ İNSANLAR ÇİĞNEMİŞLERDİR.CÖMERT MÜSLÜMANLARA HİÇBİR SÖZÜMÜZ YOKTUR.

Tabii ki erkekler için erkeklere mahsus tesettür vardır bunu ben de biliyorum.Ancak konumuz bu değil,sadece kadınlara aittir

Takva elbisesi apayrı bir mevzudur,onu da biliyorum..

Konu FEDAKARADAM tarafından (27. January 2011 Saat 11:42 AM ) değiştirilmiştir.
FEDAKARADAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla