Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. April 2011, 04:08 AM   #17
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 51
95 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
m-s-h kökü ile m-s-s kökü karıştırılıyor....

ayaklar m-s-h edilir.

m-s-s ise temasa/ilişki geçmek anlamıda. kuranla irtibat veya cinsel ilişki gibi.

ayakları yıkamayın mesh edin ki emri yerine getirin.

namaz(tesbih) 5 vakit, salat 3 vakit...

namazın kısaltılması rekatla ilgili değil. zamanla ilgili...
10 dk 20 rekat mı
10 dk 2 rekat mı.........
Siz Caferi misiniz?.Ayakların yıkanması farzdır.İşte size kesin hadis-i şerifler...

El-Müstevrid b. Şeddal dan, şöyle demiştir. "Rasûlullah (s.a.)'in abdest alırken serçe parmağı ile ayak parmakları (nın arasını) ovduğunu gördüm.("Tirmizî, tahâre 30; tbn Mace, tahâre 54.) Sünen-i Ebu Davud Terceme ve Şerhi, Şamil Yayınevi: 1/ 265.

Bize Harun b. Sa'id el-Eylî ile Ebu't-Tahir ve Ahmed h İsa rivayet ettiler. Dediler ki: Bize Abdullah b. Vehb, Mahremetü'bni Bükeyr'den, o da babasından o da Şeddad'in azatlısı Salim den naklen haber verdi. Salim şöyle demiş: Sa'd b. Ebî Vakkas'ın vefat ettiği gün peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Seliemyin zevcesi Aişenin yanma gir*dim. (Benimle birlikte) Abdurrahman b. Ebi Bekr de girdi ve onun ya*nında abdest aldı. Aişe:

— Ya Abdurrahmanî Abdesti tam tekmil al; çünkü ben Resulellâh (Sallallahü Aleyhi ve Sellem

«Vay ateşten ökçelerin haline!..» buyururken işittim dedi. (Müslim)