Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. September 2011, 11:43 AM   #28
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Çünkü kandırılıyorlar
İnsanımız okumuyor araştırmıyor, kendi mevcut görüşüne muhalefet bir söz duyunca kulağını tıkıyor. Farklı görüş görünce uzak duruyor dinlemiyor ama kendi görüşünü destekleyen alakasız saçma birşey göre bile hemen sarılıyor. Yahudiler bu özelliği kullanarak hadis uydurarak dini bozmadılar mı? Dinler hepsi böyle kirletilmedi mi? Kuranda bunlara Allah perde çektik göremezler diyor. Kulaktan dolma ve sadece özetle duydukları üzerine tutum geliştiriyorlar.

oysa asıl kutsal emanet sokak çocuğudur. Bir sokak çocuğuna gelecek vaad edip onu kölelikten azad edebiliyor musunuz? Bir yetimin yiyeceğine özeniyor onun anne sevgisinden noksan hayatını renklendirebiliyor musunuz? Yararlı insanların hastannelerde kan verecek yok mu diye arananların, ağrım çok bana sıra yok mu bana muaene yok mu diye yakaranların inleyişlerini duyuyor musunuz? v.s.

Hac da budur kabe de budur din de budur cennet de budur. Bu amaca hizmet etmeyen herşey boş batıl felsefedir.

Çünkü Allahın emrettiği Haccın da amacı budur. İnsanların peygambere gelerek bu saydıklarımı öğrenmeleri ve geri döndüklerinde eğer varsa batıl şeyşere karşı KIYAM durarak gerçeği anlatmalarıdır.

Kapitalizme karşı çıkmayan, faizciliğe sessiz kalan, şans oyunlarından ve kumardan men etmeyen, çalışma ve sosyal hakların ihlaline şahitlik etmeyen müslümanım dese ne olur tespik çekse ne olur? Yaptığı SALİH YARARLI Amel bazına girer mi?

zemzem tower tam bir muamma...
adamlar kabe manzaralı lüx yaşıyor. Fakir müminler ise çadırlarda zanlarındaki Allahı memnun ettiklerini sanarak yaşıyorlar. Yani kapitalizm Kabe de bile çözülemedi. Artık uydura geldikleri şeylerin hesabını verecekleri günü beklesinler.

Bu 2 farklı yorum gördüm...

Birileri "ay canım kurban olurum, bizede inşallah, Allahım aşkıma canımı veririm yoluna, bizde görsek uçun martılar resule selamımı söyleyin, bir odun kadar olamadık" gibi geleneksel gayri ciddi sadece gördüğü tutumu taklit yorumları.

Birde gerçekten düşünen sorgulayan Allahın emrettiği gibi muhakeme yapabilen azınlıkların "bu mu islam bu mu müslümanlık" dediği yorum.

Artık buda mahşeri bekleyen bir anlaşmazlıktır. Aslında durum apaçık ortadadır ama peygamber apaçık Kuranı getirdiğinde onu da Atalarının öğretilerine bile ile tercih etmemişlermiydi? bir güne kalmaz hepimiz ölür gider bu tuutmlarımız ve yol açtıklarından dolayı sorguya çekiliriz. İyiye sebep olana pay kötüye sebep olana da pay vardır.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (16. September 2011), gerçek hanif (16. September 2011), yeşil (5. November 2011)