Tekil Mesaj gösterimi
Alt 9. June 2014, 11:33 PM   #25
ebumaruf
Katılımcı Üye

Tesekkür: 0
2 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
ebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud of

Alıntı:
Araştıran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Zaten müslümanlıktan hristiyanlığa geçti diyede bişey söylemedim o yüzden görememişsin.O örneği sen daha önce tasavvuf eroinman veya uyuşturucu kullanan gençleri kurtardı demişdin bende o yüzden verdim.Ayrıca böyle bir örnekde olduğunu sanmıyorum demiştin.Hikayedeki benzerliğe dikkat çektim.Birde düşünme şeklin çok garip geldi benmi yanlış anladım yoksa bilmiyorum ama sanki iblise şekil vermiş,onu somut bişey olarak tahayyül ediyosun gibime geldi.Ateizmide çok çok kötü görmen hatta şirk den bile kötü görmen de garip.Dikkatini çekerim şirk batağı diye bir söz var,kişi şirke bulaştığının farkında olmayıp ömrünün sonuna kadar öyle yaşayabilir fakat ateizmde yani lailahe diyebilmiş insanlarda eksik parça sadece illallah.Bu durumda tevhide daha yakın insanlar müşriklerden çok ateistler gibi gözüküyor.
Dostum konu başlığı iblisin oyunu ya. O yüzden İblisin ne yapmak istediğini anlamak gerekli. Aksi halde iblisin oyunu denemez. Biz ayetlerden İblisin ne yapmaya çalışacağını çıkarmaya çalışıyoruz. dost 1 kardeşde bununla alakalı ayetlerden bir kaçını vermiştir.
Mademki iblis insanı kötüye yönlendirir. Şu durumda neyin kötü neyin iyi olduğunu anlayabilmemiz gereklidir. Aksi takdirde hidayetle vesveseyi ayırt edemeyiz. Ben verdiğin örneğe nisbet dedimki. İblisin bu işten çıkarı ne olabilir.
Sen iblisin bu kişiyi kandırdığını iddia ettin. Bende bunun kanıtı nedir onu anlamaya çalışıyorum. Yani Hristiyan bir çocuğun eroini bırakmasındaki iblisin çıkarı nedir.
ebumaruf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla