Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. June 2014, 01:22 AM   #27
ebumaruf
Katılımcı Üye

Tesekkür: 0
2 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
ebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud of

Alıntı:
Araştıran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İblisin oyunu ne olabilir diyorsun ya işte açık değilmi?İnsanlar hidayet yoluna girdiklerini sanıyorlar,tamam belki bazı kötü alışkanlıklardan vazgeçiyorlar ama sonuçta vardıkları nokta şirk.Hani hatırlarsın ayettedede geçiyordu ya iblis Senin sıratı mustakim yoluna oturacağım diye işte sıratı mustakime oturmak böyle oluyor.İbliside hafife almamak lazım hele hele Allahın dosdoğru yoluna oturmaya and içmiş ve kullarından çoğunu saptırcam sonra sana şükredenlerden olmucaklar diyen iblisi.Fakat toplumda öyle bir algı varki alkol içene yada uyuşturucu kullanana neredeyse kafir gözüyle bakılır.Fakat her ne hikmetse yetim hakkı yiyenin,hırsızlık yapanın,rüşvet verenin,yalancının,kötü ahlaklının itibarı alkol alan kadar gelişmemişdir.Sonuç olarak demek istediğim iblis insanı kandırırken ona gerizekalı muamelesi yapmaz,tam tersine tüm kurnazlığıyla kandırmaya çalışır çünkü sıratı müstakim üzerine oturmuştur bunun için.
Tamam işte budur. Hidayete ulaşıyorum derken kandırabilir.Hidayete ulaşıyorum derken girdiği doğru yolsa bu hidayettir. Yani Hristiyanın Müslüman olması gibi. Hidayete ulaşıyorum derken kötü yola girdiyse buda Şeytanın oyunudur. Bunada örnek Müslümanın hristiyan olması gibi.
Peki hristiyanın hristiyanlığa devam etmesi sadece kötü alışkanlıklardan kurtulması yani verdiğin linkdeki örnekte. Şeytan neyle kandırıyor.
Ben bundan bahsediyordum. Üzerine çize çize bunu sordum. Bunun cevabını
halen hidayete ulaşıyorum derken kandırıyor dersen. Mantıksız olur zira başka bir dine geçmiyor.
İnsan durduk yerden sadece uyuşturucuyu bırakırsa aman bu şeytanın oyunudur diyebilirmi?
Verdiğin cevap bu açıdan sorumun cevabı değildir. Ya anlatmak istediğimi anlamadın yada anladın cevabın yoktur.
Neyse daha fazla uzatmaya gerek yok. Aynı şeyler yazılıyorsa boşuna zaman kaybıdır.
ebumaruf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla