Konu: Nûr sûresi
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. April 2013, 09:38 AM   #19
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Eski Alimler ve Ateist Ortakligi

Unutmadan sunu bildireyim:

Eski alimler kendi görüslerine göre, zamanlarina uygun bulduklari sekilde Kur'an dan veya baska kaynaklardan bir takim kararlara varmislar insanciklar adina. En iyisini kendileri bilirlermis gibi.

Dogru yolun üzerine oturan alimler yetmemis gibi bir de ateistler cikti basimiza. Sanki Arapcayi ve Kur'an i ve de ( ateistlerin tanimadiklari ) Allah'i herkesten iyi bilirlermis gibi basimiza kadi kesildiler.

Ben dinimi bir ateistten mi ögrenecegim, onlar mi bana aciklayacak ( kalpleri perdeli olarak ) okuduklari acikladiklari Kur'an i onlar mi bana aciklayacak.

Misyonerlerin zamaninda yaptiklarini tam aksini yapiyorlar. Misyonerler halki eline Bibel'i verip topraklarini ellerinden aliyorlardi. Ateist denenler ise baska bir alemdeler, elimizden Allah ve Kur'an i alip bize dünyayi tavsiye ediyorlar.

Kanmam efendim kanmam ben onlara. Kendileri nurdan uzaklastirilmis iseler kendi bilecekleri sey. Cok bilen yanilir diye bosuna dememisler, cünkü bilgi orani göz önüne alinirsa yapacaklari hata da o denli yüksek oranda olur.

Ayet'in önce manasini ögrensinler onlar, ayetler nerede ve nasil okunur onu ögrensinler önce. Bilemiyeceklerinden dolayi bizlere de birseyler ögretme kabiliyetinde olmadiklarini kayrayamayacaklardir, asla.

Kur'an korkutuyor onlari, o yüzden saldirilara geciyorlar. Allah yok diyorlar, Kur'an i Muhammed yazdi diyor ve inaniyorlar. Mesele yok o zaman ortada, inanmadiklari seylerle oyalanmasinlar, inandiklarina (!) sarilsinlar, yoksa putlari darilir onlara, neden vakitlerini Allah ve Kur'an ile harciyorlar diye. Herkes inandiginla ugrassin, inanmadiginla degil.

Biz arapca terimleri yeniden inceleyen günümüzün alimlerini ahmak yerine koyuyorlar. Neymis efendim 1400 seneden beri tatbik edilenleri (atalar dinini) ve eski alimlerin ( cok ve iyi bilmislerin ) görüslerini nasil kulak ardi edermisiz falan.

Yahu bir tek Allah'imiz ve bir tek Kitabimiz Kur'an var, rahat biraksinlar müminleri. Istedigimiz gibi inanalim, tatbik edelim. Bizi esir etmesinler gecmise. Kendi sayisiz kitaplari, ilim adamlari, putlari var iken neden ateistler bizlerle ugrasiyorlar. Biz onlara karismiyoruz onlar gelip bize satasiyorlar.

Herkesin dini kendine, madem insan haklaridir diye tutturuyorlar ve insan haklarina saygi gösteriyorlar, bizim de insan oldugumuzu unutmasinlar ve haklarimiza saygi göstersinler. Dinimize bize biraksinlar. Hayatta baska emelleri yokmu bu insanlarin kafalarina takmislar Allah inancini nasil ortadan kaldirabiliriz diye. Esiratta mi yasiyoruz, esir olarak yasamis olsak dahi, kafamizin icindekileri degistirmeye gücleri yetmez anlasinlar artik.

Bizim ev sahibimiz ( Alemlerin Efendisi ) Rabbimizdir. Biz kalbimizi Alemlerin Efendisine acmisizdir, alakasi olmayan giremez. Allah ile aramiza girmesinler, yetti artik.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla