Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. January 2015, 03:11 PM   #7
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun aleyküm,

Alıntı:
kirec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın dost1...

bende allahın sübhan olduğunu noksan sıfatlardan beri olduğunu düşünüyorum...

Allahın her şeyi bildiğine yerlerin ve göklerin gaybını içerdiklerini gizlisini açığını hem de en küçük zerreden en büyük nesnesine kadar bildiğini düşünüyorum...

Ama yapacaklarımız işler bilginin konusu değildirler yani onlar hiç kimse tarafından bilİnemez ve bunları bilmemek bir eksiklik değildir....

Her şeyi en ince detayıyla gören ve duyan benim yarın çıkaracağım sesi yakacağım ateşi bu günden görüp duyabilir mi...

bunun zaten olanaksız olduğu bellidir ve bun yapamamak bir eksiklik değildir...

allah eğer geleceği bilseydi o bildiği geleceği yaratmak dışında hiç bir şey yapamayan bir robottan farksız olurdu...

Allah böyle olmaktan münezzehtir...
Değerli Kireç Kardeşim,
İlk iki cümlenizdeki yargılarınızın sonraki cümlelerle çeliştiğini düşünüyorum.
Allah, "El Aliym"dir. Bakınız Hadid ve Teğabun suresinde nasıl seslenliiyor?

Hadid;22-24: Yeryüzünde ve kendilerinin içinde musibetten isabet eden şeyler, –elinizden çıkana üzülmeyesiniz ve Allah'ın size verdiği şeylerle şımarmayasınız diye– Bizim onu yaratmamızdan önce, kesinlikle bir kitaptadır. Şüphesiz bu, Allah'a göre çok kolaydır. Ve Allah, cimrilik eden ve insanlara da cimriliği emreden kendini beğenip böbürlenen kimseleri sevmez. Kim yüz çevirirse de, biliniz ki şüphesiz Allah, çok zengin, hiçbir şeye muhtaç olmayanın, övülen, övgüye lâyık bulunanın ta kendisidir.

Teğabün;11: İsabet eden her musibet, sadece Allah'ın bilgisi çerçevesinde isabet eder. Kim Allah'a inanırsa, Allah, onun kalbini kılavuzlar. Ve Allah her şeyi en iyi bilendir.

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.