Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. January 2009, 09:14 PM   #3
hasyetullah
Katılımcı Üye

Tesekkür: 13
24 Mesajina 33 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
hasyetullah will become famous soon enoughhasyetullah will become famous soon enough

esasen rahmetin Allaha özgü bir kavram olması da resule uyanın rahmete uyduğunun vurgulanmasıdır

aşağıdaki vericeğim ayetlerin rahmete ulaşmanın kaynağının Allaha ve kurana tabi olunması dır

Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda, inanan bir toplum için elbette ki bir rahmet ve bir öğüt vardır. (ANKEBÛT suresi 51. ayet)

Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler, kâfirlerin ta kendileridir. (MÂİDE suresi 44. ayet)

Onlara şunu söyle: "Ben size Allah'ın hazineleri yanımdadır demiyorum. Gaybı da bilmem ben! Size ben bir meleğim de demiyorum. Yalnız bana vahyedilene uyarım ben!" Sor onlara: "Körle gören bir olur mu? Hâlâ düşünmüyor musunuz?" (Enam Suresi 50.Ayet)

bu ayetlerden rahmetin resul kaynaklı olmayıp Allah kaynaklı olduğunu apaçık kanıtlarıdır sırf bu ayetleri nefisleri doğrultusunda tevil edenlere bildirmek mahiyetind eyazdım yoksa her ehli kuran kardeşimiz rahmeti Allahda arar

saygılarımla
hasyetullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hasyetullah Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Ali Rıza Borazan (15. June 2009)