Konu: İnfak
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20. June 2011, 02:44 AM   #14
nerdogan
Katılımcı Üye

Tesekkür: 112
27 Mesajina 69 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
nerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud of

Sayın Hiiic, sizlerin açıklamaları o kadar bilgilendirici o kadar doğru yönlendirici ki..Alah razı olsun...Ben o soruyu sorarken sırf konu değişsin veya ben aklımı çalıştırdım bakın görün -umarım anlatabilmişimdir- mantığı ile düşünmedim doğrusu..Sadece sürekli bahsettiğiniz geleneksel ve köklü bazı inançlar halen içimi tırmalamakta.Ben surede anlatılan olayları da okudum esasında..Yani yanlış anlaşılmasın bir yerlerde o cümleyi görüp kes kopyala yapıştır yapmadım.Bizzat Kuranda Nisa okurken karşıma çıktı.Aynen dediğiniz gibi Kitap kendi kendini tefsir etse de bahsettiğiniz uyduruk dünya hayatına ilişkin inançlarım beni bir şekilde farklı düşüncelere tuhaf sorgulamalara itebiliyor.Gereksiz yere uç noktalarda dolaştırıyor.Allah bizlerden ne kendimiz ne de çevremiz için "aşırıya" kaçmamamızı istiyor aslında..Ne kendimizi öldürücez ne de çevremizi..Ben bütünsel olarak okuduğumda anlamam gerekeni anladım ancak bu surede takıldım kendimce manalar yükledim ve sonunda bu tuhaf fikirlerin gerçekten kendi hüsn-ü kuruntum olup olmadığını teyit etmek adına da kafamdakileri iyice açıklayarak sizlere sundum.Şükürler olsun ki cevabımı buldum..İlk okuduğumda anladığım manayı teyit ettiniz..Ancak henüz Kuranı layıkıyla okuyup bitirememiş-Okumakla bitmez elbette- henüz kelimelerin manalarındaki derinliği ve tarihin derinliğini çözememiş bir kul olarak maalesef kafamın karıştığı noktalarda sizin de vaktinizi alıyorum..
nerdogan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
nerdogan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
hiiic (20. June 2011), Miralay (20. June 2011)