Konu: İnfak
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. June 2011, 07:30 AM   #20
nerdogan
Katılımcı Üye

Tesekkür: 112
27 Mesajina 69 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
nerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud ofnerdogan has much to be proud of

Aslında birde şu beni rahatsız ediyor..Her ne kadar bedeni olarak zulüm görmüyorsak da psikolojik olarak ciddi bir zulüm görmüyor muyuz ülkemizde?Düşünüyorum da topla tüfekle kimse saldırmıyor artık birbirine ancak inanılmaz bir beyin yıkama operasyonu mevcut..Öyle ki normal medeni"" bir arkadaş ortamında boş boş konuşan bir grup insanın içinde rahatsız olup da konuları Kurana, Kuran anlayışına Allahın bizden istediklerine bağlamak istesen, muhtemelen ya dinci, gerici, bağnaz olur dışlanırsın, ya da sinir hastası vs ilan edilirsin..Artık Kuran öyle bir tabu haline geldiki tüm yaşantımızı ona göre belirlememiz gerekirken, onu yaşantımızın dışına itmek için inanılmaz bir çaba gösteriliyor sanki..Artık kimseyle bu konuları konuşamaz haldeyiz..Zaten cehalet-dini anlamda- almış başını gitmekte..Sadece normal bir arkadaş grubunda değil hepsi çarşaflı tüm gün Arapça hatim eden bir grupla da oturup konuşamazsın ..Bu kez çok daha ağır sonuçları olacaktır bu konuşmanın ..Yani aslında biz kendi ülkemizde-çoğunluğu müslüman??- müslümanlık ne kadar doğru anlaşılıyor ne kadar doğru yaşanıyor..Şu halde o zulüm gören inananlardan ne kadar farklıyız ki?Gerek klasik ruhbanlık anlayışı ile gerekse "modernlik" adı altında sürdürülegiden toplumsallıktan, sosyal devletçilikten uzak bir kapitalist anlayış ile arada sıkışan gerçek inançlıların hali ne kadar farklı?
nerdogan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
nerdogan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (21. July 2011), Miralay (22. June 2011)