Konu: Nûr sûresi
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1. April 2013, 09:59 PM   #5
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kadınların zinetleri nedir yada nersidir araştırmama gerek kalmadan açıklayan biri olursa sevinirim.
Ah Kardesim ahhhhhh, yarama parmak basma her seferinde

Mezhepciler, alimler, seyhler, ulemalar, gavslar vb. Allah ile kul arasina girmeye merakli olmasalardi ne güzel olurdu.

Ben derim ki ( bir hatun oldugum icin buna hakkim var ) her kadinin kendisine biraksalar secimi ziynet nedir ne degildir diye, kadindan iyimi anlayacaklar sanki.

Evden disari cikarken hatunlar bir zahmet önce aynaya baksinlar boydan, neresi cazip geliyorsa kapatsinlar.

Ay gibi kasina, dut gibi dudagina siirler yazanlar kendileri düsünsünler artik. Herif kas dudak seviyor görünce cildiriyor ise hatunlar ne yapsin. Kafadan kontaklarin tedavisi kadinlari cuvallara sokmakla olmazki. Ne adamlar var AYAK gördümü kendinden geciyor.

Bunca kiyametler koparilmazdi Islam dünyasinda ( Islam dünyasi derken de beni deriiiin bir düsünce aliyor, sanli Alice harikalar ülkesindeymis gibi, Islam dünyamiz mi kalmis ki Kardesim ).

Kadinim (!) diyen, benim vücudum benim kararim deyip lap diye yavrusunu attiriyor (kürtaj) /sanki o bebenin Allah'ina karsi kullugunu kullanmak hakki yokmus gibi/ ziynete gelince neden karar veremez imis acaba? Amazon kabilelerindeki avratlar gibi gezinmedikleri müddetce mesele yok.

Bir düsünecek olursak, yüce Rabbimiz Adem'e cennetteki agaci da yasak kilmazdi, agac orda ama yanasmayacaksin. Ne yapalim günümüzün efelerinin de kendiliklerinden biraz nefs savasina bir katkida bulunmalari lazim. Beylerin agizlarinin suyu akmasin diye hatunlar astronot gibi gezinecek degiller ya di mi güzel kardesim.

Herkes nefsine hakim olmasini ögrensin, yalniz oruc/ac kalmakla hacc/hatuna yanasmamak emirleriyle yetinmemeli. Nasil yetimin malina haksizlik edilmesi önemli ise, hatunlara saldiri da o kadar önemli konularimizdandir.

Su Iranli dostlarimizin hikayelerini bilirmisin? En güzel ve genc hatunlara nikah kiydiklari zaman, hatunlari evlerinde gizliyorlarmis kimse ellerinden almasin diye. Hoppla, sanki dünya bankasindan altin somunu caliniyor.

Seriat /!) adi altinda, kadinlara sarkintilik edildiginde kadinin güzelligi derecesi ölcülerek ceza veriyorlarmis. Hatun ne kadar güzelse cezasi o kadar agir oluyormus sarkintilik yapana.

Allah cezalarini versin kaypak heriflerin. Bu da Allah katindandir dedikleri katlar kafalarina yikilsin kat kat.

Ha kendilerine gelince sürme sürmek, koku sürünmek sevaptir diyenlere ne demeli.

Yüce Allah Takva Elbisesi en hayirlisidir buyuruyor. Eh, arabin cahilinden ne beklersin, adi ha takva olmus ha carsaf olmus.

Birileride "Evlerine arkadan girmesinler....." ayetini :araplar evvelden belli bir durumlarda evlerine kapidan degilde pencereden falan giriyorlarmis diye anlatiyorlar. Gökdeleler dikilen arabi üklelerde pencereden damdan nasil girilirmis kapi ve asansör dururken bir de örnek gösterseler fena olmayacak.

Sanki /hasa) Rabbimiz ileride nasil binalar kurulacagini bilmiyormus gibi.

Rabbimiz Kur'an indirilirken arap dilini düzene koymayi tasarlamamistir herhalde, ( öyle olsaydi en modern sekliyle bir de lügat indirirdi, arap zaten ondan da anlamazdi ya ) aynen halk arasinda konusulan dile uygun ayetler indirmistir, kolayca anlasinlar diye.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla