Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. May 2012, 07:33 PM   #14
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

Sevgili hiiiç kardeşim,
Sitede Siyaset konusunun İslam demokrasi ile bağdaşmaz başlığı altında sizin yazdığınız yazıdan küçük bir örneğe bakalım. diyorsunuz ki;
''Bizim patronda sülümancı. sülümancılar burda oldukça zengin ve varlıklılar, daha öncede yaşadığım bir olayı dünde yaşadım. Bir tanesinin yanında çalışan arkadaşa sordum şartlar nasıl diye, sanki hep birlikte ortak karar almışlar gibi her cemaatin aynı aynı; sigorta asgari ücretten yatırılıyor, asgari ücret bankaya geri kalan elden, beğenmezsen çık, geç saatlere kadar mesaisiz hesapsız çalışma şartları v.s. resmen gösleri dönmüş ki nasıl en fazla kar sağlamak için sömürürüm düşüncesiyle haklara saldırıyorlar''

Benim kola turca için söylediklerime ne kadar benziyor değil mi?
Şimdi sizin patron müslüman olduğu için ürettiği ürün çok helal diğerleri haram öyle mi?Sömürü kafası ikisindede aynı değil mi?

konuya dönersek
maalesef doğu halklarının klasik miskin,mistik,kaderci yaklaşımlarını üstümüzden atamadık gitti.
Hiç bir sorunu maşallahla ,inşallahla,temennilerle çözemezsiniz.Aklınızı kullanmazsanız,çalışmazsanız,bilim üretemezseniz isminin ne olduğunun hiç bir önemi yok her devletin,her milletin dolaylı veya doğrudan kölesi olursunuz.Eğer insansız hava aracı üretemiyorsanız gider dünyada insansız hava aracı üreten bir kaç ülkeden biri olan israil den İHA alırsınız.Kendinize göre yaptığınız küçük şeyler sizi birazcık tatmin edebilir ama kaçınılmaz sonunuzu ertelemez...Ne diyeyim
para piyasanızın, ekonominizin,savunma stratejinizin,tarımınızın ipleri başka ülkelerin elindeyken sizi kola içmemek,deterjan kullanmamak tatmin etsin.

Yazdıklarım ortada,yazdıklarınız ortada.Yaklaşımım realistçe sadece durum tespiti yapıyorum.Kimseye israil,abd malı kullanın demedim.

Sizinde dediğiniz gibi Allah büyüktür.Hesap günü herkese yapıp ettiklerini ve yedikleri hakların hesabını soracaktır

Konu khaos tarafından (3. May 2012 Saat 08:44 PM ) değiştirilmiştir.
khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
khaos Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (23. June 2012), hiiic (6. May 2012), Miralay (25. June 2012)