Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. February 2012, 08:41 AM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

ayrı mezhep demek ayrı bir din demek zaten.

Benim peygamberim kitabım Allahım aynı demekle aynı dinde kalınmıyor.
Madem bunlar aynı kendine "biz müslümanlardanız" de geç git, neden önüne başına ek koyuyor da kendini dinin dışına çıkarıyorsun. Farklı mezheplerin farklı dinlerden bir farkı yok.

Buna bugünkü sünnilerde dahil... Ben sünniyim diyen ne demek istiyor? Kuran ortada ama ben sünniyim, benim imamlarım var... ötekinin de azizleri var.

Kimse kusura bakmasın ama mezhepciler, cemaatciler, tarikatçiler gibi hizipçilerin hristiyan ve yahudilerden bir farkı yok.
Müslüman tektir, Kuranın, aklın, ilmin bilimin fennin ve temiz vicdanın (objektif iyilik) peşinden gidendir.

Ama elbetteki her mezhep hatta din içerisinde, Allaha ve ahiret gününe inanıp erdemli, güzel, kamu yararı sağlayan davranışlarda bulunanlar şüphesiz cennete giriş için kendilerinin yeterli olgunlukta olduğunu ispatlamış olacaklardır...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 6 Kisi:
aşık74 (1. March 2012), dost1 (27. February 2012), galipyetkin (27. February 2012), Miralay (20. March 2012), yeşil (27. February 2012), _mustafa_ (28. February 2012)