Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. November 2012, 04:11 PM   #1
Tenzin
Yeni Üye

Tenzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13
2 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Tenzin has much to be proud ofTenzin has much to be proud ofTenzin has much to be proud ofTenzin has much to be proud ofTenzin has much to be proud ofTenzin has much to be proud ofTenzin has much to be proud ofTenzin has much to be proud of
Standart Sorularıma cevap arıyorum

Kardeşlerim bir süredir üzerine düşündüğüm ama cevap bulamadığım bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Umarım siz yardımcı olabilirsiniz.

SAVAŞ VE FETİH VE VERGİ : Müslümanlar kendilerine saldırmamış ihanet etmemiş,rahat bir şekilde ibadet etmelerine izin veren bir ülkeye fetih düzenleyebilirmi. Yani M ülkesi Müslüman G ülkesi gayri müslim. Ve aralarında bir sorun yok ama M ülkesi kalkıp G ülkesinin kapısına dayanıp. Ya müslüman ol yada benim hakimiyetimi kabul edip bana vergi ve asker yolla diyebilir mi ? İslam hak din ise kusursuz din ve Allahın insanlara gönderdiği son din ise zulüm olmadıktan sonra savaşmak gibi bir durum mantıksız değilmi. Yani madem islam yegane kusursuz din öyleyse buyrun gelin anlatın dinizi zaten size karışmıyoruz. Eğerki gerçekten sizin kitabınız ve dininiz hakikat ise zaten islam gönüllere yarleşir diyemez mi G ülkesi. M ülkesi kapısına dayandığında da vatanını savunmak en doğal hakkı değilmidir. Eğer sizi de dinizi kılıç ile hakim kılacak iseniz hristiyanlıktan ne farkı var diyemez mi G ülkesi.

CARİYELİK ve KÖLELİK:
1) Bir müslüman köle pazarına gidip cariye veya köle satınalabilirmi ?

2) 4 hanım alınma hakkı olmasına rağmen. Cariyeler ile istendiği zaman cinsel ilişki kurulabilirmi.Öyle ise bu bir sex köleliği değilmidir. Üstelik 4 kadın alma hakkı olmasına rağmen.

3) Cariye ve köleler satın alınamaz. Sadece kazanılan zaferler sonrası alınabilir ise kadın ve çocuklar da savaşa katılmadığna göre müslümanlar kadınları ve çocukları neye dayanarak kendi himayelerine alıyorlar. Yani bir savaşı kazandınız düşmanın kimisi öldü kimisi esri. Haydi bakalım şimdi şehre dalıp savaşla alakası olmayanlarıda esir alalım gibi bir durum mu var? Bu durum vicdana ve insan haklarına aykırı değilmi ? Kendimi karşı tarafın yerine koyduğumda bu çok kötü bir şey gibi geliyor. Yani tamam ben kafirim kılıç kuşanıp seni öldürmeye geldim ama karıma ve çocuğma mal gibi sahip olma nerden çıkıyor. Müslüman olan M ülkesi ile Kafir olan K ülkesi arasın savaş çıktı M ve K orduları Bir ovada karşılaştılar vuruştular savaşı M kazandı. Şehrime gelip savaşla alakası olmayan karımı ve çocuğmu alıp kendi malı yapabilrmi. Öylese Kafir orduları gelip müslümanların kardınlarını ve çocuklarını aldığında bu nasıl kader böyle zulmmü olur cephenin gerisindeki kadının ve çocuğun ne suçu var onlar sizin malınız değildir deme hakkı yok yani amerika geri ıraktan geri çekilirken yanlarında binlerce kadını ve çocuğu alabilir öyle değilmi. Ve müslümanların buna ses çıkarma gibi hakları olamaz.

4)KÖLE Veya Cariye müslüman olursa azad edilirmi?

5)Köle veya Cariyenin kendine hayat kurma imkanı varmdır.(EV,AİLE,İŞ)

Bu sorularıma cevap verirseniz sevinirim
Tenzin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Tenzin Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (17. November 2012)