Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. February 2013, 01:17 PM   #5
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ERENCİĞİM,

Ya sadece kuran de, yada sus ...

Dini putlardan temizleme noktasında yeni putlar icat etme.

Selmacılar,osmancılar, zerciler vb. putları dini anlamada/Allaha yaklaştırmada aracı kılma.

Onların kazandıkları onların olmuştur. Bizim kazandıklarımız ise bize.

Atomun kararlılık noktasında ki tespitlere ve 8. gün üzerinde yoğunlaşman, geçmişin çöpleri ile uğraşmaman dileği ile.
Yazı içeriğinde herhangi bir ibadi yükümlüllüğe, haram-helal, yasak-serbesti vb. hususlara yer verilmediğinden ben sizin yukarıdaki gibi eleştirinize esas alınacak konu göremediğimden yazınızdaki görüşlerinize katılmıyor, tepkinizi haklı bulmuyorum.

Bilal gibi bir değer üzerinden, yaşadıkları üzerinden, belgesel tadında tarihi bir süreç akıcı bir şekilde yazıya dökülmüş.

Bu yazının hiç bir yerinde yeni putlar icadına yönelik bir anlatım yoktur. İçerik, kur'ana dayalı anlatılmadığından, reddedilemez bir husus iddiasına da sahip değildir. Tarihi bir anlatım olarak senarize edilen, film tadında bir aktarım olmuş.

Anlatılanların yazıldığı şekilde olup olmadığı hiç bir şekilde % 100 kesinlikte tespit edilemeyeceğinden ben okuduğumda örneğin "çağrı" filminin benzerini izler gibi tat aldım.

Kaldıki, forumun konu dışı kısmı ile şiir bölümünde dikkat çekilen konular yanında başka tehlikeler barındıran alıntılar bile varken, peygamberin arkadaşları-sahabeleri bölümüne yazılmış bir yazıdan fazlası da beklenemez.

Peygamber ve döneminin mümin kimselerinin verdiği mücadelelere, tedbirle yaklaşmak ve olmayacak şeylerin görülmesi halinde bunların alıntıyla itiraz edilmesi yerine, "geçmişin çöpleri" nitelemesini yapmak, ya konuyu tam anlamadan okumakla yada herkesi aynı anda aynı şeyleri hissetme formunda görme hatasından kaynaklanabilir.

Güzel bir kompozisyon halinde, hikaye/film tadında anlatım becerisi için eren kardeşimizi tebrik eder, aynı şekilde akıcı ve fakat akılcı kur'an konu anlatımlarında bulunmasını dilerim.

Ya sadece kuran de, yada sus ... denmesini isteyen siz kardeşimin, bu isteiğinizi yazı sahibine değil, forumda kur'an dışı konuların yer alabileceği bölümleri koyan forum yönetimine iletmeniz gerekirdi. Ama, bu durumda da "ne kadar haklı bir istek olurdu?" sorusu ortaya çıkardı ki buna cevap vermeme gerek yoktur.

saygı ve selamlarımla...
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (21. February 2013), Eren Erdem (21. February 2013), sevginur (21. February 2013)