Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24. April 2011, 05:16 PM   #8
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Ahirete eğer Allah koşul ve imkanı yaratır ve izin verirse ben de şefaat (yardım) edebilirim. Ama benim veya peygamberin şefaati sadece şeffate layık olana gelebilir. Kısaca benden şeffat dilemeyin, Allahtan dileyin. O istemezse benim şefaatim size fayda vermez.

Necm 26
Göklerde nice melek var ki onların şefaatleri, dilediği ve hoşnut olduğu kimse için Allah'ın izin vermesi dışında, bir işe yaramaz.

Bakara 48
Öyle bir günden korkun ki, o günde hiç kimse başkası için herhangi bir ödemede bulunamaz; hiç kimseden (Allah izin vermedikçe) şefaat kabul olunmaz, fidye alınmaz; onlara asla yardım da yapılmaz.

Şimdi kim Kurandan işine geleni almış işine gelmeyeni bırakmıştır? Lütfen Cin olmadan adam çarpmaya kalkmayalım, önce Kuranı bilelim sonra laf yetiştirme çabasına girelim.

Allah hidayet versin, umulurki belki akledersiniz...

----------------

Ayrıca ilk mesajınıza cevap vermemiştim ama dikkat edin. Saçma mantık dedikleriniz ALlahın ayetleri. Başka bir dine mensup olabilrisiniz, Bizler Müslümanız, Kitabımız Kuran, sizin din kitabınız ne? resimli namaz hocası mı? yoksa sohbetler kitabı mı? güllü çiçekli felan.

Konu hiiic tarafından (24. April 2011 Saat 05:20 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (25. April 2011)