Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. January 2013, 02:24 PM   #5
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Degerli kardesim,

ben sizin aleyhinizde olarak yazmadim, olabilir icinde yazinizin bulunmadigi linki vermissinizdir. Ama baska bir konu gibi görünsede yazilarinizin oldugu yerler var. Bende elbette sizin gibi düsünüyorum, her nehalde olupta baskan kesin karsi geldigim yahutta kabul ettigim bir takim konular oluyor.

Sonralari elimden geldigince arastirmalar yapiyorum, ögrenmege calisiyorum. Icimden gecen acabalari kaldirip atmak icin bir cok yerlerden fikirler ediniyorum.

Rica ederim, size karsi bir uygunsuzluk yapmisim gibi bir durum ortaya cikmiz ise özür dilerim. Niyetim dogruyu ögrenmektir ve dogru olduguna yüzde yüz inandigim konularda kardeslerimizi desteklemektir amacim, aksi durumlarda ikaz etmektir. Yanlis bir harektemiyim sizce?

Saygi ve selamlarimla
Aleykümselam sevgili kardeşim,

Sizin yazdıklarınızdan yukarıda itiraz ettiğim durum yansımaları oluyorsa da sizin bu niyette yazmadığınızı düşünsek dahi, okuyucuların öyle algılamasına sebep olunacağı için ben durumu belirttim.

Siz de bu yazınızla zaten benim aksini düşünmediğim bir durumu açıklamış oldunuz.

Amaç elbette hepimizin en doğruyu bulmaya çalışması, bunun için kendi Kur'an dan aklımızın bulmasına öncelik vermekle birlikte aynı konuda başka görüşler olması halinde onlarında değerlendirilerek bizimkinden daha akıllıca olması halinde onu kabul etmemiz olmalıdır.

Bu nedenle düşünmeli, akıl kullanmalı ve aklımızın kabul ettiğini kalbimizinde onaylaması halinde savunabilmeliyiz.

Bu nedenle, özür dileme erdemini gösterdiğiniz için teşekkür ediyor, şahsi yanlış anlamaların bu şekilde giderilmesini olumlu görüyorum.

Konuya dönecek olursak,

burada da sevgili kardeşlerimiz görüşlerini belirttikçe, sizlerde kendi görüşleriniz yanında daha önce size mantıklı gelen başka kardeşlerimizin yazılarını da burada alıntılayarak katılımcıların düşüncelerini gözden geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bunda sakınca görmeyip aksine faydalı bulurum.

Rabbimizin, bizleri kur'an ı en doğru şekilde anlayarak yaşamayı ve bu hal üzerine vefat ettirmesini dilerim.

saygılarımla...
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (14. January 2013)