Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20. March 2012, 10:37 AM   #7
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selamünaleyküm
Çok değerli,saygıdeğer Hasan abim.
Sizi diğer sitelerdeki yazılarınızdan takip ederim. Bir kısmına itiraz etsem de, saygı duyduğum bir abimsiniz. İlminize de değer veririm.

Ben 25 yılımı boşu boşuna tarikatte heba etmiş birisi olarak, size bırakın tarikate girmeyi; buna niyetle düşünmenizi bile acizane tavsiye etmem.

Birinci sebep olarak, tarikatte yaşanan olaylar ve inanç sistemi apaçık (gizli değil) şirktir.

Gavs merkezli bir inanç sitemine sahiptirler. Onlara göre Gavsları uçar,kaçar,suda yürür,haşa ölüyü diriltir,yağmurda ıslanmaz,isterse dünyayı tersine döndürür,haşa gaybı bilir,...vs.
Yani Cenab-ı Allah'a münhasır herşeyi yapabilecek kabiliyettedir maaşallah
Onların inancına göre Gavsa dil uzatılmaz. Yoksa çarpılırsın. Maazallah
Onlar şefaat ederler,ölürken hemen yanında yaban çalısı gibi biterler ve şeytanın imanını çalmasına mani olurlar. Böylece imanla ölmenize vesile olurlar. (Onların inancına göre)

Tarikate ilk intisab ettiğinizde gassalın önündeki meyyit gibi olmanız telkin edilir. Yani düşünmeyeceksin, denilen herşeyi itirazsız yapacaksın. Zaten itiraz da yasaktır.

Başın dara düştüğünde "Himmet Seydaaaa!,medet yaaa Gavvvvvs!" diyeceksin ki, sana yardım etsinler. Allahtan imdat etmene izin verilmez. Zira bu işler silsile yoluyla olurmuş. Tövbe haşa Allah'ı aradan çıkarırlar. Bu da fatiha suresindeki,"İyyake nabüdü ve iyyake nestein" ayetine tezattır malumunuz.

Daha yazacağım çok şey var da, şu anda işyeri ortamında bulunduğumdan daha fazlasını yazamıyorum.

Saygılarımla değerli abicim.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (21. March 2012), gerçek hanif (21. March 2012), yeşil (21. March 2012)