Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. June 2010, 07:43 AM   #3
Barış
Uzman Üye

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.340
366 Mesajina 989 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Barış is on a distinguished road

Biz küçükken Yerli Malı Haftası olurdu. Şimdi de var galiba ama o zamanki kadar önemseniyor mu bilmiyorum. Ayrıca o zamanlar fazla ithal mal da yoktu zaten. Şimdikinden daha sade ve daha az ithal yaşardık.

Bir devletin ihtiyacı kadar üretmesi ve ihtiyacı kadar da tüketmesi gerekir. Mümkün olduğunca da kendi kendine yetmesi, kendi ürettiğini tüketmesi gerekir.

Ben mümkün olduğunca aldığım ürünlerin yerel olmasına dikkat ederim. Hatta bulunduğum şehrin üretimi olan ürünlere öncelik veririm. Benim dikkat etmemle ne değişecek ki düşüncesinde olmadan hepimiz elimizden geldiğince dikkatli olmalı ve çevremizi de bu konularda duyarlı olmaya çağırmalıyız.

Şu kara renkli gazlı ve acayip içecek var ya , o ve türevlerini eve almıyoruz. Sigarayı bırakmak gibi birşey bu da, alışkanlık yapmış. Güzelim ayranımız veya bir bardak buz gibi su varken aslında hiç ihtiyacımız yok. Bir yerden dikkat etmeye karar vererek başlayınca, daha derli toplu alışveriş yapma olanağı oluşuyor.
Kimse kimsenin yargıcı değil, olmamalı da zaten..Herkes kendi üzerinde gözetmen ve yargıç olsun..Kendimizi rahatsız edelim, dünyamız değişsin...Belki o zaman huzuru bulmuş benliğimiz başkalarına kendiliğinden ışık saçar../Elif.
Barış isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Barış Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
hiiic (3. June 2010), Miralay (3. June 2010)