Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. February 2010, 01:46 PM   #6
Burak35
Yeni Üye

Tesekkür: 1
1 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Burak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud of

Sevgili Kamer, cevap verirken kullandığın dilden iyi niyetli olduğunu anlıyorum. Ama benim sorduğum soruları çarpıttığın gerçeğini değiştirmiyor bu. Bu konuda neden mesai harcaman gerektiğini tekrar etmeme gerek yok. Toplum tarafından kabul gören değer yargılarımızda ayrıntısına vakıf olmadığımız mevzularda bağlayıcı yorumlar yapmayız, yaparsak eğer verdiğimiz bir yanlış bilginin vebali boynumuza kalır.

İsim vermemekteki ısrarımı sürdürmek isterdim, nitekim yazar kişi değil ortaya koyduğu çıkarım benim değindiğim. Kur'an meali yazan bir kişinin kusursuzluğun sadece Allah' a mahsus olmasını idrak edebilmiş olması uğraşının doğal sonucu olmakla beraber '' neden Kur' an' ın sure sıralamasının beşer işi '' olduğu sorusun cevabı da değildir üstelik. Eğer bu olaya her cümleye yüzeysel cevaplar veririm, bütünsellikten koparız ve konu sapar bende tatmin edici olmayan cevaplarıma rağmen tartışma formatında öne çıkarım '' Kardeşşş '' dersen, şunu söylerim.

1- Fazla Ramiz Dayı vari yaklaşımın sorduğum sorulara cevap olmuyor.

2- Bütün Forum kullanıcılarının aydınlanması açısından : Sn. Hakkı Yılmaz beyefendi kimdir. Forum ile olan ilişkisi nedir açıklarmısınız.

3- 19 mucizesini araştırdıysanız bile anlamamışsınız. '' Kur' an' da 19 dan az geçen kelimeler de var '' derken bununla nereye varmak istediniz ? 19 kereden az geçen kelimelerin olması 19 mucizesini geçersizmi kılıyor, yoksa bunun konumuzla hiç bir ilgisi yokmu ?

4- Tevbe suresinin üzerine atılan iftiranın ülkemizdeki öncüsü olarak gösterdiğiniz Prof. Dr. Edip Yüksel bu yakıştırmanızdan beridir. Kişiye cevap hakkı doğurabilecek polemiklere girmek istememekle beraber kişiler eğer isterlerse tümden Kur' anı da inkar edebilirler. Kimin kafir kimin mümin olduğu değil meselemiz. Ortada ap açık bir gerçek vardır. Kur' an matematiksel bir alt yapıyla korunmuştur. Kur' an a iman edersiniz etmessiniz, bu sizin kişisel görüşünüzdür. Ama 19 mucizesine inanmak ve yahut inanmamak söz konusu değildir. Bu bir bilimsel çalışmadır ve evrensel matematik ilkeleriyle açıklanmıştır. Varsa karşı teziniz, getirin, açıklayın, çürütün sizin açınızdan hiç bir şey ifade etmeyen çalışmayı. Yoksa eğer daha ne olduğunu bile bilmediğinize inandığım bu çalışmaya çamur atmayın. Bugün ve gelecekte de, tıpkı geçmişte olduğu gibi yüce Kur' an' ın Allah' ın vahyi dışında beşer eliyle sıralandığını iddia eden bütün ilim yoksunu kişilerin karşısında bu çalışma duracaktır.
Burak35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla