Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. February 2013, 04:07 PM   #7
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
Hasan Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yeni bastan düzenleyin kissanin özetini.

Ben giris-gelisme-sonuc bölümleri tam olan bu kissanin "edebî degerlendirme"sini yaptim (literary appreciation). Bu konuda biraz birikim sahibiyim.

Bir kardesin aciklamasi beni ikna edinceye kadar kissanin özetini yeni bastan düzenlememe gerek yok.

Yakup babayi o on gencin üzmesine gelince, kötü mümin olmalari degil bunun nedeni. Bakin, Bünyamin'i babasindan ayirarak Yûsuf ta üzüyor Yakup babayi; hem de onu aglaya aglaya gözlerinden edecek kadar. Yûsuf peygamber kötü mümin mi?

Neden: o gençlerin gerçegi bilme hakkinin cignenmis olmasi. Öyküde sebep-sonuç iliskisi o kadar saglam belirlenmis ki her okuyusta hayranligim artiyor.
Okay Hasan kardesim, ben merakla bekleye durayim, elbet bir kardesimizin bu kissada fikirleri olacaktir.

Bu kissada hic tereddütte birakilmayan kesin bir sonuc olarak: Her insan hata yapabilir ve her peygamber de muhakkak hatalar yapmislardir
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla