Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31. January 2013, 07:39 PM   #1
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of
Standart Kur'an Irk Üstünlüğü Reddediyor

Kur'an Irk Üstünlüğü Reddediyor.

Rum Süresi 22
. Yine göklerin ve yerin yaratılışı, dillerinizin ve renklerinizin değişikliği O'nun âyetlerindendir. Şüphesiz bunda bilginler için nice âyetler vardır.
22. Âyetteki dillerinizin ve renklerinizin farklılığı ifadesi, insanların renk ve dillerinin birbirinden farklı oluşunun da Allah'ın plan ve programından kaynaklandığı gerçeğine işaret etmektedir. Bu nedenle hiçbir ırk veya lisan sahibi bu özellikleri nedeniyle horlanamayacağı gibi, bu özellikler hiçbir ırk mensubu veya lisan sahibi tarafından tefahur/övünç kaynağı olarak da telakki edilemez.
Yüce Allah tanınalım ve tanışalım,her insana yaradılış itibareiyle özelliklerle bizlere farklı kimlik verdi bu amaçla kimliğimizi yaşamak en doğal hakkımızdır, bu hakkı küçümsemek şeytanlıktır zira İLK IRKÇI AYRIMI YAPAN İBLİS Araf SÜRESİ 12. (Allah,) "Sana emrettiğim zaman, seni secde etmekten ne alıkoydu/seni secde etmemeye götüren şey nedir?" dedi. (İblis de) "Ben, ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu da çamurdan yarattın" dedi.

Allah ile İblis arasında geçen bu konuşmadan ilk anlaşılan, İblis'in ateşten [enerjiden] yaratıldığını gerekçe göstererek Âdem'den/beşerden üstün olduğunu iddia etmesi ve Allah’ın emrine karşı gelmesidir.

Hakkı Yılmaz İşte Kur'an'dan derlenmiştir
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
aorskaya (1. February 2013), merdem (31. January 2013), Miralay (1. February 2013)