Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. September 2012, 09:58 AM   #47
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Sayın Fers.

Tekrar hoşgeldin aramıza.

Sayın Fers; doğru-yanlış diye dayatmayın. Tecümenizi soruyorsanız herhalde doğru.

Ana konuya gelirsek:

Doğru: Resul'e inzal olmuş, O'nun hayatının bir sayfası, bir safhası. Genel kültür olarak koy kenara dursun; tarihi bir bilgi, tarihten bir sayfa.

Yalnış: Kur'an bana da, bu günüme de hitap ettiğine göre kastettiğiniz mânâda bana ne kitap, ne de elçi.

Ama Allah ''Ey Galip işte sana tarihten bir sayfa'' dememiş olmalı o satırlarla. Benim bir kadir gecem olmalı, bana da birşeyler olmalı ki ben de ''elçiler ve bilgi'' ile donanmalıyım. Bu bilinçle; o satırların bana, bu günüme hitap ettiği bilinciyle o satırları araştıracağım; ya da ''at sepete'' diyeceğim. Sepete atılamıyacak kadar değerli olduklarından:İşte şimdi araştırıyorum. O halde bemim için, beni etkileyecek olan
-Kadir ne?
-Gece ne?
-Kadir gecem ne?

Peygamber olmadığıma göre kastedilen mânâda bana kitap ve elçiler verilmeyeceğine göre:
Ayette geçen kitap benim için ne?
Elçiler ile kastedilen benim için ne?

Velhasıl Sayın Fers.
Kadir Suresi tarihten bir sayfa olmayacağına göre bana, benim için ne anlatıyor?
Size sizin için ne anlatıyor?

Saygılarımla.
Galip Yetkin
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (7. September 2012)