Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. February 2012, 07:57 AM   #9
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Alıntı:
'Rızkı ben veririm ve bu rızkı edinmekte de herkes eşittir. Kimse benim sizlere verdiğim bu rızıkları sahiplenip de, benim yerimi alıp kendi düşüncesine göre benim rızıklarımı dağıtma hakkı yoktur. Sizin, yani yönetime getirilmiş kişilerin görevi benim adaletimi yerine getirmek değil midir? Bu adalete de ancak size peygamberlerin vasıtası ile gönderdiğim iradem olan ayetleri uygulamakla ulaşırsınız'' diyen ve Beyt sistemini ve kollektivizmi öneren Allah'ın sistemini ortadan kaldırmak için para babaları kapitalistlerin islama ait ortak yaşamı ortadan kaldırmak için ortaya attığı komünizmin bir bulandırıcılık olduğunun farkını anlayabilmelisiniz.
sevgili galip. anlıyorum ama soru basit... NE BU GARİPLİK ?

ÜMMETÜN VAHİD ve parçalı ülkeler...
İslam, eşitlik, Sosyal adalet....
Toplum, biribirinden emin, dayanışmacı ve güvende silm toplumu.
bireyci,birbirine güvenmeyen ve yardım etmeyen ortam...(Sağdan gelenlere kananlar "size ne oluyorduda birbirinize yardım etmiyordunuz." (Saffat Suresi)

Konu pramid tarafından (3. February 2012 Saat 08:57 AM ) değiştirilmiştir.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (21. June 2012)