Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28. March 2011, 07:12 AM   #5
Derin Düşünce
Uzman Üye

Derin Düşünce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 413
79 Mesajina 268 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Derin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud of

Dostlar meal elime gecen hafta ulastı. Gercekten guzel hazırlanmıs, anlasılması kolay cumlerle cevirisi yapılmıs. 1 hamur kagıt ve güzel bir cilt kapagı. Elinizin altında mutlaka bulunması gerek. Kuranın daha iyi anlasılması icin farklı bir okuma bicimi sunuyor bizlere. Belli ki sayın Hakkı Yılmaz'ın meallandirmeyi yaparken Tebyinul kuran adlı eserininde goz önunde bulundurdugunu gorebiliyoruz. Orjinal arapca metinler kitaba dahil edilmememis. Dipnot bolumu ise baslıbasına bir kitap.

Söyle olsaydı dedigim kısım ise; dipnotların kitabın en sonuna degilde hemen sayfanın altına daha kucuk puntolarla yerlestirlimis olmasını tercih ederdim. Velakin, bu haliylede gayet kullanıslı. Ben her vatandasımızın elinin altında olması gereken bir meal olarak buldum. Emekleri icin sayın Yılmaz'a tesekkur ederim. Allah ömrünüzü, ilminizle ve bereketinizle arttırsın, cumlemizede feyizlenmeyi nasip etsin.

Selam ve muhabbetle
Rabbim! ilmimizi, anlayışımızı, imanımızi ve sıdk üzere yakinimizi çoğalt! Rabbim! gerçeğe erdirdikten sonra kalplerimizi o gerçekten saptırma; bize indinden rahmet bağışla; kesinlikle sen sonsuz bağışlarda bulunansın. Rabbim! Dünyada ve ahirette sen bizim velimizsin. Bizim canımızi müslüman olarak al ve bizi iyilere kat. Rabbim! Ayrılığa düştükleri şeyler konusunda kulların arasında en iyi sen hükmedersin. Rabbimiz bizi, suan üzerinde bulundugumuzdan daha doğru olana ulaştır.

Konu Derin Düşünce tarafından (29. March 2011 Saat 05:46 AM ) değiştirilmiştir.
Derin Düşünce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Derin Düşünce Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
dost1 (3. April 2011), erol5109 (8. May 2011), hiiic (28. March 2011), Miralay (28. March 2011), snobyx (28. March 2011)