Konu: Hicr 9
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30. July 2012, 04:31 PM   #6
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

bart,
bart,
bart,

Allah tan karşılıklı monologları sevmiyorsunuz.Söz uçar yazı kalır diye bir laf var.Bakın sitede daha önceki yazılarınızda insanlarla onları provake ederek girdiğiniz monologları hepimiz gördük okuduk.Ne yaşları kaldı ne başları
İnsanları provake etmeyi seviyorsunuz ve bununla besleniyorsunuz.Kişisel özelliklerine kadar inerek hemde...(bakınız değerli hiiiç kardeşime söyledikleriniz ortada)
Sizin amacınız burada üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.Aklınızca amacınızı gizleyerek tuzak sorular soruyorsunuz.

Hiiiç le girdiğiniz tartışmada o sizi kaale alıp cevap vermedi ama neyseki ben onun kadar iyi biri değilim.

Madem merak ettiğiniz konu zikir ise bu konu hakkında öğrenmek istediklerinizi pek tabi sorabilirdiniz.Zaten üstad(dost1) size gereken cevabı vermiş.Kendisinden Allah razı olsun.Peki üstteki yazı ne oluyor. Ama merak etmeyin bu sitede size arka çıkacak sizin kafanızda insanlarda bulabileceksiniz.Devam edin göreceksiniz.

Ben kitap okumayı çok severim.Kitap insana yeni ufuklar açar.Bir kitabı okuduğunuzda sanki başka bir dünyaya girmiş gibi olursunuz.Çok şey öğrenirsiniz.İnsanın dünyaya at gözlükleriyle bakmasını engeller.Bu bağlamda size bir kitap tavsiye ettim.Sizse ilkokul çocukları gibi bana kitap tavsiye etme kendi düşüncelerini yaz demişsiniz.Peki siz neden ateist yazarın makalesini(belli kafanızı çok bulandırmış)yazarak konuya giriş yaptınız. sizde kendi düşüncenizi yazsaydınız sadece.

Bir kişi Kuran eksiktir derse ben ona dinden çıkmıştır derim kusura bakmayın.

Kuran evet peygamber döneminde kitap haline getirilmedi ama yanılıyorsunuz yazıldı.

Linkini verdiğiniz örnekteki metnin kağıda yazıldığını nereden biliyorsunuz.
kağıt:
Milattan sonra 105 yılında çinde üretilmiştir.Sonraki 500 yıl boyunca bu teknoloji sadece çinde kullanılmıştır.610 yılında önce japonya ya sonrada orta asyaya yayılmıştır.800 yılında kağıt Mısırda ortaya çıkmış fakat üretimine 900 yılında başlanmıştır.(dikkatinizi çekerim 610 yılı diyor sonra peygamberi suçlamayın niye deriye beze yazdırdı diye)

eldeki verilere göre sizin linkini verdiğiniz resimdeki metin kağıt üzerine yazılmamış.Büyük ihtimalle deri.

Birde imzama laf etmişsiniz.
Hurafelerle, masallarla, batıl inançlarla dolu bir dini yaşamadığımı göstermek için o imzayı kullanıyorum.Bu söz deki gibi düşündüğümden kur ana yöneldim.Benim özgürlüğümü zaten Kur an bana verdi.
Ama yinede aklınızda bir imza varsa bana söyleyin.Ne bileyim ''hadi Homer gidip Springfield ı cehenneme çevirelim'' gibi tavsiyenize uyabilirim.

Size tavsiyem ne demek istiyorsanız dosdoğru yazın.Böylece yanlış anlamalara mahal vermemiş olursunuz.

Konu khaos tarafından (30. July 2012 Saat 06:19 PM ) değiştirilmiştir.
khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla