Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26. November 2017, 08:16 AM   #36
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Kur an ispatlanabilir bir şey değildir ispatlanmasını da beklemek anlamsızdır.
Allah ne kendi varlığını ne de vahy ettiği Kur an ı ispatlamak gibi bir düşüncesi yoktur. Tıp ilerleyecek bu kitap eskiyecek sonra kullarım inanmakta güçlük çeker ben şimdiden onlar inansın diye bir kaç kelam edeyim der mi hiç ?
Bu Allah a karşı saygısızlık içine giren insanların sözleri. Lütfen bunlara itibar etmeyin

Soyut kavramlar, ki Allah ve Vahy bizim için soyuttur, inanmak yada inanmamak ile açıklanabilir İspat diye bir şey yoktur. Ama eğer siz illaki açıklanabilir derseniz ben de size pek çok soru sorabilirim ki bu soruları duyunca siz de bana Ateist misin dersiniz.
Kur an ı Kur an ile doğrulamaya çalışırsınız ki bu tam kelime ile Anlamsızdır. Kendisini kendisi ile doğrulayan bir şey ispat olmaz.

Bu açıdan size tavsiyem hiç bir şekilde Allah yada Kur anı ispatlamaya çalışanlara itibar etmeyiniz bunlar art niyetli insanlar.

Konu kuman tarafından (27. November 2017 Saat 08:23 AM ) değiştirilmiştir.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla